fbpx
5.9 C
Dublin
czwartek, 2 kwietnia, 2020

Nasza Misja

Naszym celem jest publikowanie TYLKO rzetelnych informacji.

Portal jest odpowiedzią na potrzeby rynku mediów skierowanych do Polaków, mieszkających w Irlandii lub nią się pasjonujących.

Liczna polska emigracja na Zielonej Wyspie od lat „skazana” jest na korzystanie z portali nierzetelnych i nieprofesjonalnych

Redakcja wIrlandii.pl pragnie to zmienić. Opierając się na znajomości Irlandii i codziennego życia na Wyspie, korzystając wyłącznie z w pełni sprawdzonych żródeł, dajemy naszym czytelnikom źródło wiedzy i rozrywki.

Portal wirlandii.pl jest ponadto wyrazem sprzeciwu wobec portali prowadzonych przez „pseudoredaktorów” bez elementarnego warsztatu dziennikarskiego, działających nieetycznie i przedstawiających rzeczywistość subiektywnie i nieprofesjonalnie. Nasz portal powstał dla Was,

Drodzy Czytelnicy, twórzcie go razem z nami – piszcie do nas.

420 000 odsłon strony
w miesiącu marcu 2020

Dlaczego nasz portal?

1. PUBLIKUJEMY TYLKO RZETELNE INFORMACJI
  • nie publikujemy fake news ani wiadomości niesprawdzonych
2. NASZE ARTYKUŁY SĄ WERYFIKOWALNE MATERIAŁAMI ŹRÓDŁOWYMI
  • na końcu każdego artykułu publikujemy link do źródła i oryginału. Korzystamy najczęściej ze znanego prestiżowego tytułu prasowego Irish Examiner
3. PRZESTRZEGAMY ETYKI DZIENNIKARSKIEJ
  • działamy zgodnie kodeksem praktyk Rady Prasy Irlandii Press Council in Ireland i rzecznika prawa prasowego Press Ombudsman, który wyznacza ramy dla wysokich standardów zawodowych.
4. REAGUJEMY NAJSZYBCIEJ W IRLANDII
  • staramy się publikować najszybciej jak to możliwe, gdy dzieje sie coś ważnego – często szybciej niż konkurencja
5. PISZEMY O IRLANDII Z IRLANDII
  • my tu mieszkamy i widzimy wszystko bliżej – wystarczy sprawdzić w prawym dolnym rogu na profilu FB naszego portalu opcje TRANSPARENTNOŚĆ STRONY i dalej kliknąć: Kraje podstawowej lokalizacji osób zarządzających tą stroną i widać skąd nadajemy. Możecie sprawdzić też inne portale piszące o Irlandii.
6. MAMY POLITYKĘ KOREKCJI I WYJAŚNIANIA
7. JESTEŚMY NIEZALEŻNI I PISZEMY JAK JEST

O redakcji

Redakcja jest całkowicie niezależna, składa się z trójki dziennikarzy, pasjonatów zmęczonych brakiem przestrzegania podstawowych zasad rzetelności “pseudoredaktorów” działających w Irlandii i przedstawiajających się jako głos Polonii. 
Spotkaliśmy się i postanowiliśmy stworzyć nowy portal, który ma się opierać o teksty źródłowe dostępne w przestrzeni medialnej w Irlandii bez przeinaczania, bez naginania faktów i ich fałszowania oraz bez opiniowania ich i komentowania – TYLKO czysta i RZETELNA informacja prasowa z oryginalnego źródła. 

Członkowie redakcji portalu: 

1. Paulina Winiarz – Redaktor Naczelny portalu – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, posiada doświadczenie jako dziennikarz radiowy oraz współpracowała z kilkoma gazetami jako redaktor i korektor.
2. Olek Adamowicz – absolwent politologii Uniwersytetu Łódzkiego
3. Ewelina Marzec – absolwentka socjologii Uniwersytetu Warszawskiego

Od września 2019 poszukujemy patrona oraz sponsora o czym pisaliśmy tutaj : https://wirlandii.pl/2019/09/szukamy-patrona/
Zależy nam przy tym na tym aby nasza swoboda dziannikarska i niezależność została respektowana. 

Rzetelność dziennikarska

Portal wIrlandii.pl podpisuje się pod kodeksem praktyk Rady Prasy Irlandii Press Council in Ireland i rzecznika prawa prasowego Press Ombudsman, który wyznacza ramy dla wysokich standardów zawodowych. Pragniemy prezentować dziennikarstwo, które jest rzetelne, dokładne i uczciwe oraz dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej poprawić błędy lub opublikować wyjaśnienia. Jeśli opublikowaliśmy coś, co jest niezgodne ze stanem faktycznym, skontaktuj się z redaktorem naczelnym. Najlepiej e-mailem na adres - info@wirlandii.pl Po zweryfikowaniu poprawimy go tutaj tak szybko, jak to możliwe.

Nasi sponsorzy