fbpx
6.3 C
Dún Laoghaire
środa, 25 listopada, 2020

Nasza Misja

Naszym celem jest publikowanie TYLKO rzetelnych informacji.

Portal jest odpowiedzią na potrzeby rynku mediów skierowanych do Polaków, mieszkających w Irlandii lub nią się pasjonujących.

Liczna polska emigracja na Zielonej Wyspie od lat „skazana” jest na korzystanie z portali nierzetelnych i nieprofesjonalnych

Redakcja wIrlandii.pl pragnie to zmienić. Opierając się na znajomości Irlandii i codziennego życia na Wyspie, korzystając wyłącznie z w pełni sprawdzonych żródeł, dajemy naszym czytelnikom źródło wiedzy i rozrywki.

475 000 odsłon strony
w miesiącu marcu 2020

Dlaczego nasz portal?

1. PUBLIKUJEMY TYLKO RZETELNE INFORMACJE
  • nie publikujemy fake news ani wiadomości niesprawdzonych
2. NASZE ARTYKUŁY SĄ WERYFIKOWALNE MATERIAŁAMI ŹRÓDŁOWYMI
  • na końcu każdego artykułu publikujemy linki do źródła i oryginału. Korzystamy najczęściej ze znanych i rzetelnych tytułów prasowych w Irlandii:  Irish Examiner, Irish Times, Irish Independent
3. PRZESTRZEGAMY ETYKI DZIENNIKARSKIEJ
  • działamy zgodnie kodeksem praktyk Rady Prasy Irlandii Press Council in Ireland i rzecznika prawa prasowego Press Ombudsman, który wyznacza ramy dla wysokich standardów zawodowych.
4. REAGUJEMY NAJSZYBCIEJ W IRLANDII
  • staramy się publikować najszybciej jak to możliwe, gdy dzieje sie coś ważnego – często szybciej niż konkurencja
5. PISZEMY O IRLANDII Z IRLANDII
  • my tu mieszkamy i widzimy wszystko bliżej – wystarczy sprawdzić w prawym dolnym rogu na profilu FB naszego portalu opcje TRANSPARENTNOŚĆ STRONY i dalej kliknąć: Kraje podstawowej lokalizacji osób zarządzających tą stroną i widać skąd nadajemy. Możecie sprawdzić też inne portale piszące o Irlandii.
6. MAMY POLITYKĘ KOREKCJI I WYJAŚNIANIA
7. JESTEŚMY NIEZALEŻNI I PISZEMY JAK JEST

O redakcji

Redakcja jest całkowicie niezależna, składa się z trójki dziennikarzy, pasjonatów zmęczonych brakiem przestrzegania podstawowych zasad rzetelności “pseudoredaktorów” działających w Irlandii i przedstawiajających się jako głos Polonii. Spotkaliśmy się i postanowiliśmy stworzyć nowy portal, który ma się opierać o teksty źródłowe dostępne w przestrzeni medialnej w Irlandii bez przeinaczania, bez naginania faktów i ich fałszowania oraz bez opiniowania ich i komentowania – TYLKO czysta i RZETELNA informacja prasowa z oryginalnego źródła.

Od września 2019 poszukujemy patrona oraz sponsora o czym pisaliśmy tutaj : https://wirlandii.pl/2019/09/szukamy-patrona/ Zależy nam przy tym na tym aby nasza swoboda dziannikarska i niezależność została respektowana.

Paulina Winiarczyk

Redaktor Naczelna

absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, posiada doświadczenie jako dziennikarz radiowy oraz współpracowała z kilkoma gazetami jako redaktor i korektor. W portalu odpowiedzialna jest za zarządzanie redakcją oraz główny serwis informacyjny. To przez jej ręce przechodzą wszystkie artykuły przed publikacją. Dobry duch redakcji.

Ewelina Marzec

Redaktor

Absolwentka socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada doświadczenie dziennikarskie z Polski. W redakcji zajmuje się głównie sekcją podróże, porady, wiadomości z Irlandii

Olek Adamowicz

Redaktor

Absolwent politologii Uniwersytetu Łódzkiego, od 2007 zamieszkuje Irlandię. W redakcji odpowiada za sekcję z Polski, specjalne raporty oraz kwestie techniczne.

Paulina Halka

Redaktor

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Kulturoznawstwa. Tytuł magistra uzyskała w 2011 roku. W wolnym czasie zajmuje się fotografią, grafiką komputerową oraz gra na pianinie.

Rzetelność dziennikarska

Portal wIrlandii.pl podpisuje się pod kodeksem praktyk Rady Prasy Irlandii Press Council in Ireland i rzecznika prawa prasowego Press Ombudsman, który wyznacza ramy dla wysokich standardów zawodowych. Pragniemy prezentować dziennikarstwo, które jest rzetelne, dokładne i uczciwe oraz dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej poprawić błędy lub opublikować wyjaśnienia. Jeśli opublikowaliśmy coś, co jest niezgodne ze stanem faktycznym, skontaktuj się z redaktorem naczelnym. Najlepiej e-mailem na adres - info@wirlandii.pl .Po zweryfikowaniu poprawimy go tutaj tak szybko, jak to możliwe.

Nasi partnerzy i sponsorzy

Nasi partnerzy i sponsorzy