fbpx
15.3 C
Dún Laoghaire
niedziela, 24 września, 2023

Nasza Misja

Naszym celem jest publikowanie TYLKO rzetelnych informacji.

Portal jest odpowiedzią na potrzeby rynku mediów skierowanych do Polaków, mieszkających w Irlandii lub nią się pasjonujących.

Liczna polska emigracja na Zielonej Wyspie od lat „skazana” jest na korzystanie z portali nierzetelnych i nieprofesjonalnych

Redakcja wIrlandii.pl pragnie to zmienić. Opierając się na znajomości Irlandii i codziennego życia na Wyspie, korzystając wyłącznie z w pełni sprawdzonych żródeł, dajemy naszym czytelnikom źródło wiedzy i rozrywki.

450 000 odsłon strony
średnia miesięczna w roku 2020

Dlaczego nasz portal?

1. PUBLIKUJEMY TYLKO RZETELNE INFORMACJE
  • nie publikujemy fake news ani wiadomości niesprawdzonych
2. NASZE ARTYKUŁY SĄ WERYFIKOWALNE MATERIAŁAMI ŹRÓDŁOWYMI
  • na końcu każdego artykułu publikujemy linki do źródła i oryginału. Korzystamy najczęściej ze znanych i rzetelnych tytułów prasowych w Irlandii:  Irish Examiner, Irish Times, Irish Independent
3. PRZESTRZEGAMY ETYKI DZIENNIKARSKIEJ
  • działamy zgodnie kodeksem praktyk Rady Prasy Irlandii Press Council in Ireland i rzecznika prawa prasowego Press Ombudsman, który wyznacza ramy dla wysokich standardów zawodowych.
4. REAGUJEMY NAJSZYBCIEJ W IRLANDII
  • staramy się publikować najszybciej jak to możliwe, gdy dzieje sie coś ważnego – często szybciej niż konkurencja
5. PISZEMY O IRLANDII Z IRLANDII
  • my tu mieszkamy i widzimy wszystko bliżej – wystarczy sprawdzić na profilu FB naszego portalu opcje TRANSPARENTNOŚĆ STRONY i dalej kliknąć: Kraje podstawowej lokalizacji osób zarządzających tą stroną i widać skąd nadajemy. Możecie sprawdzić też inne portale piszące o Irlandii.
6. MAMY POLITYKĘ KOREKCJI I WYJAŚNIANIA
7. NIE KRADNIEMY ZDJĘĆ Z INTERNETU
  • nie łamiemy prawa autorskiego, tak jak robią to inne portale z Irlandii, które używają zdjęć pobranych bezprawnie w swoich materiałach.
8. JESTEŚMY NIEZALEŻNI I PISZEMY JAK JEST

O redakcji

Redakcja jest całkowicie niezależna, składa się z czwórki dziennikarzy-pasjonatów zmęczonych brakiem przestrzegania podstawowych zasad rzetelności „pseudoredaktorów” działających w Irlandii i przedstawiajających się jako głos Polonii. Spotkaliśmy się i postanowiliśmy w lutym 2019 stworzyć nowy portal, który ma się opierać o teksty źródłowe dostępne w przestrzeni medialnej w Irlandii bez przeinaczania, bez naginania faktów i ich fałszowania oraz bez opiniowania ich i komentowania – TYLKO czysta i RZETELNA informacja prasowa z oryginalnego źródła. Naszym pierwszym partnerem jest zaprzyjaźniony think-thank Warsaw Institute, a od 2022 głównym PLATYNOWYM patronem i sponsorem jest fundacja z Cork: Centrum Together-Razem. Nadal poszukujemy partnerów i sponsorów, którzy będą respektować naszą dziennikarską autonomię i niezależność publikacji. Ponadto cały czas poszukujemy chętnych do współpracy z nami na razie na zasadzie wolontariatu. Dołącz do zespołu !

Paulina Winiarczyk

Redaktor Naczelna

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, posiada doświadczenie jako dziennikarz radiowy oraz współpracowała z kilkoma gazetami jako redaktor i korektor. W portalu odpowiedzialna jest za zarządzanie redakcją oraz główny serwis informacyjny. To przez jej ręce przechodzą wszystkie artykuły przed publikacją. Dobry duch redakcji.

Ewelina Marzec

Redaktor

Absolwentka socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada doświadczenie dziennikarskie z Polski. W redakcji zajmuje się głównie sekcją podróże, porady, wiadomości z Irlandii

Adam Listowski

Redaktor

Absolwent politologii Uniwersytetu Łódzkiego, od 2007 zamieszkuje Irlandię. W redakcji odpowiada za sekcję z Polski, specjalne raporty oraz kwestie techniczne.

Magdalena Turek

Redaktor

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Anglistyka z literaturą. Posiada doświadczenie redakcyjne zdobyte w tygodniku Angora publikając w sekcji zagranicznej

Mieszko Witkowski

Redaktor

Specjalista SEO zajmujący się nowoczesnymi technologiami

Agnieszka Szewc

Korespondentka

Współpracowniczka redakcji z zakresu podróży i fotografii po Irlandii

Rzetelność dziennikarska

Portal wIrlandii.pl podpisuje się pod kodeksem praktyk Rady Prasy Irlandii Press Council in Ireland i rzecznika prawa prasowego Press Ombudsman, który wyznacza ramy dla wysokich standardów zawodowych. Pragniemy prezentować dziennikarstwo, które jest rzetelne, dokładne i uczciwe oraz dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej poprawić błędy lub opublikować wyjaśnienia. Jeśli opublikowaliśmy coś, co jest niezgodne ze stanem faktycznym, skontaktuj się z redaktorem naczelnym. Najlepiej e-mailem na adres - info@wirlandii.pl .Po zweryfikowaniu poprawimy go tutaj tak szybko, jak to możliwe.

Nasi partnerzy i sponsorzy

client-image

Naszy główny patron

client-image

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021” „Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów”.

client-image