fbpx
15.3 C
Dún Laoghaire
niedziela, 24 września, 2023

Realna wartość zarobków w Irlandii spadła o 3,9%

Według nowych badań Oxfam, opublikowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy, realna średnia wartość wynagrodzenia irlandzkich pracowników spadłą o 3,9%. Spadek wartości zarobków  to efekt tego, że  płace nie nadążały za inflacją.

Według danych zebranych przez organizację charytatywną oznacza to utratę realnych zarobków w wysokości 2107 euro i przekłada się na 8,3 dnia pracy za darmo.

Oxfam powiedział, że całkowite straty dla pracowników w Irlandii wyniosły ponad 5 miliardów euro.

Badanie pokazuje, że na całym świecie realne wynagrodzenia spadły o 3%. Przez co pracownicy średnio pracowali w 2022 roku aż sześć dni za darmo.

Organizacja charytatywna powiedziała, że podczas gdy płace pracowników spadają, najlepiej opłacani dyrektorzy generalni w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Indiach i RPA odnotowali 9-procentowy wzrost wynagrodzeń.

„Zdajemy sobie sprawę, że dane z dowolnego punktu w czasie mogą być pod pewnymi względami wyjątkowe, ale to, co podkreślamy, to bardzo wyraźna i niepokojąca tendencja do poszerzania skali płac i wynikającej z niej nierówności na całym świecie” – powiedział Jim Clarken, dyrektor generalny Oxfam Ireland.

„W Międzynarodowy Dzień Pracy większość ludzi na całym świecie pracuje dłużej za mniej i ma trudności z nadążaniem za kosztami utrzymania.”

„Być może najbardziej niepokojące jest to, że postęp w ograniczaniu skrajnego ubóstwa zatrzymał się, a skrajne bogactwo i skrajne ubóstwo wzrosły jednocześnie po raz pierwszy od 25 lat.” – powiedział Clarken.

Oxfam powiedział, że w Irlandii istnieje pilna potrzeba ogólnokrajowej debaty na temat skuteczniejszego opodatkowania skrajnego bogactwa, aby przywrócić równowagę między wynagrodzeniami kadry kierowniczej a zwykłymi pracownikami walczącymi o związanie końca z końcem.

 

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

[td_block_social_counter facebook="435965256939112" youtube="https://www.youtube.com/channel/UCEILEiJ8w3Hr0W2KZe9KifA/" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Social media" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" manual_count_twitter="36" twitter="s" manual_count_youtube="25" manual_count_facebook="20459"]
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły