fbpx
14.2 C
Dún Laoghaire
niedziela, 28 maja, 2023

Dziesięć osób ekstradowanych do Polski

Funkcjonariusze gardaí, irlandzkiej policji, ekstradowali dziesięć osób do Polski za szereg przestępstw popełnionych na terenie Polski.

W ręce Polskiej Policji oddano dziewięciu mężczyzn i jedną kobietę. Miało to miejsce w bazie lotniczej Baldonnel Aerodrome w Dublinie.

Całą dziesiątkę zatrzymano wczoraj i dzisiaj na podstawie europejskich nakazów aresztowania za takie przestępstwa jak napaść, handel narkotykami, kradzież, oszustwa czy stręczycielstwo, których dopuścili się na terenie Polski.

Operacja była działaniem skoordynowanym przez funkcjonariuszy z irlandzkiego Centralnego Biura Dochodzeniowo-Śledczego, funkcjonariuszy irlandzkiej policji z różnych komisariatów w Dublinie, Irlandzką Służbę Więzienną i Korpus Lotniczy Óglaigh na hÉireann.

„Ta udana operacja stanowi dowód na silną współpracę między irlandzką policją oraz międzynarodowymi partnerami. Jej efektem jest deportacja jednostek zagrażających społeczności irlandzkiej” – powiedział w piątek nadinspektor Michael Mullen z Urzędu Deportacyjnego.

„Ta operacja stanowi także dowód na ciągłe zaangażowanie podmiotów krajowych, w tym Departamentu Sprawiedliwości, Irlandzkich Sił Zbrojnych i Irlandzkiej Służby Więziennej. Ich współpraca umożliwia pociągnięcie osób poszukiwanych do odpowiedzialności”.

ŹródłoRTE.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły