fbpx
15.8 C
Dún Laoghaire
niedziela, 28 maja, 2023

IMO ostrzega przed długimi listami oczekujących

Minister zdrowia Stephen Donnelly powiedział na konferencji Irlandzkiej Organizacji Medycznej, że rozszerzenie bezpłatnej opieki lekarskiej przeciąży systemu opieki zdrowotnej. Przyznał jednak, że dodatkowe wizyty będą wymagały większych dotacji dla lekarzy rodzinnych.

IMO ostrzegła, że rządowe plany rozszerzenia bezpłatnej opieki lekarskiej na setki tysięcy osób po raz pierwszy spowodują utworzenie list oczekujących na usługi lekarza rodzinnego.

Na dorocznej konferencji w Killarney dr Tadhg Crowley, przewodniczący komitetu GP związku, powiedział, że oczekiwanie na rutynowe wizyty u lekarza rodzinnego może trwać do dwóch tygodni.

I chociaż nie ma jasności co do rzeczywistych dodatkowych liczb pacjentów, którzy kwalifikują się w ramach nowego planu do bezpłatnej opieki GP, to istnieje obawa, że nie będzie to 500 000 dodatkowych pacjentów jak podaje rząd a aż 800 000 pacjentów.

Minister powiedział, że najnowsze badanie wykazało, że zmiany prawdopodobnie przełożą się na od trzech do pięciu dodatkowych u wizyt na lekarza pierwszego kontaktu tygodniowo. Przyznał, że wiele praktyk znajduje się pod silną presją.

Według niego, rozszerzenie bezpłatnej opieki lekarskiej było dużym wyzwaniem dla ogólnej praktyki więc jego departament intensywnie współpracuje z IMO w tej sprawie i nowych formach wsparcia, które muszą im towarzyszyć.

 

Wraz z rozszerzeniem bezpłatnej opieki lekarza rodzinnego dla dzieci w wieku sześciu i siedmiu lat, rząd planuje rozszerzyć bezpłatną opiekę lekarza rodzinnego na wszystkie osoby, których średni dochód gospodarstwa domowego wynosi mniej niż 46 000 euro.

IMO stwierdziło, że wydaje się, że rząd jest zdeterminowany, aby kontynuować rozszerzenie bezpłatnej opieki lekarskiej w tym roku, bez względu na konsekwencje.

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły