fbpx
11.1 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

Wyrok w sprawie pedofilii

UWAGA: Szczegóły raportu sądowego mogą być stresujące dla czytelnika.

40-letnia kobieta i 52-letni mężczyzna stanęli przed sądem w zeszłym roku, zaprzeczając szeregowi przestępstw, w tym gwałtowi, gwałtowi oralnemu, napaści na tle seksualnym, wykorzystywaniu seksualnemu, lekkomyślnemu narażeniu na niebezpieczeństwo i bezprawnemu uwięzieniu dzieci. Do przestępstw doszło między październikiem 2012 a wrześniem 2014.

Wydając wyrok w Sądzie Karnym, sędzia David Keane powiedział, że nadużycia miały miejsce w domu. W miejscu, które powinno być bezpieczne, a zamiast tego było miejscem bólu, strachu i złego traktowania.

Sędzia Keane powiedział, że były to „zbrodnie przeciwko bardzo małym dzieciom” dokonane przez osoby odpowiedzialne za ich ochronę. Dodatkowo w miejscu, w którym powinny być najbezpieczniejsze.

Najwyższe możliwe kary

Mężczyzna został skazany za jeden gwałt na dziewczynce, sześć przypadków gwałtu oralnego i jeden zarzut bezprawnego uwięzienia jej.

Został uznany za winnego jednego zarzutu gwałtu oralnego, jednego zarzutu gwałtu analnego i jednego zarzutu napaści seksualnej na chłopca.

W stosunku do swojej córki, matka została skazana za cztery przypadki napaści seksualnej, cztery przypadki wykorzystywania seksualnego, cztery przypadki gwałtu oralnego, jeden zarzut bezprawnego uwięzienia i jeden zarzut lekkomyślnego narażenia na niebezpieczeństwo.

W stosunku do syna kobieta została skazana za jeden zarzut lekkomyślnego narażenia na niebezpieczeństwo.

Sędzia Keane zwrócił uwagę na młody wiek obu ofiar w tamtym czasie i powiedział, że ich trudności rozwojowe uczyniły je „bardziej wrażliwymi” niż ich rówieśnicy.

Dodał, że dwoje dzieci przeżyło „głęboką traumę”, która może towarzyszyć im w dorosłym życiu, pomimo „imponującej pracy” ich zastępczych rodziców i innych instytucji.

Zaznania dzieci

Na rozprawie skazującej sąd został poinformowany o incydencie, w którym ówczesnie pięcioletnia dziewczynka powiedziała, że została wezwana przez matkę do sypialni w celu uprawiania seksu oralnego z partnerem kobiety. Podczas tego incydentu dziecko zostało również wykorzystane seksualnie przez matkę.

Dziewczynka przypomniała sobie również, że była przymocowana do krzesła, kiedy jej matka z mężczyzna szli do pubu. Zapytana przez gardę, w jaki sposób była przywiązana do krzesła, powiedziała, że została do niego przyklejona.

Młodszy brat dziewczynki ujawnił później, że mężczyzna obudził go w nocy i zmusił do uprawiania z nim seksu oralnego. Miał wtedy trzy i pół roku.

Nadużycia wyszły na jaw dopiero po tym, jak dzieci zaczeły się otwierac przed swoimi przybranymi rodzicomi.

Wyrok

Sędzia Keane powiedział, że przestępstwo mężczyzny mieści się w najpoważniejszym przedziale skazania. Ustalił wyrok na 20 lat, aby odzwierciedlić „powagę przestępstwa”.

Powiedział, że mężczyzna, który mieszkał z kobietą i jej dziećmi, odmówił jakiejkolwiek odpowiedzialności za opiekę nad nimi. Faktycznie jednak był jednak na miejscu rodzica.

Sędzia Keane zwrócił uwagę na naruszenie zaufania w tej sprawie, w szczególności przez matkę. Uczestniczyla ona w wykorzystywaniu swoich dzieci lub udzielala milczącej zgody na wykorzystywanie.

Powiedział, że nie zgadza się z wcześniejszymi twierdzeniami obrońcy, że kara od dziesięciu do piętnastu lat jest odpowiednia dla kobiety ze względu na trudności w jej funkcjonowaniu intelektualnym.

Sędzia Keane powiedział, że nie przyjmuje tlumaczenia, że wina kobiety została zmniejszona przez sugestię, że działała pod wpływem mężczyzny.

Zauważył, że kobieta zaprzeczała jakiemukolwiek udziałowi w przestępstwach i początkowo obwiniła innych.

Powiedział, że żadnemu z oskarżonych nie przysługuje żaden kredyt zaufania, ponieważ nie akceptują oni werdyktów ławy przysięgłych, nie wyrazili skruchy i nie podjęli żadnych kroków w kierunku rehabilitacji.

Sędzia Keane powiedział, że jako środek łagodzący wziął pod uwagę zarówno wcześniejszy dobry charakter oskarżonych, ich problemy z uzależnieniami, pochodzenie, jak i upływ czasu między zgłoszeniem przestępstwa a procesem.

Zauważył, że mężczyzna ma historię pracy i nie powiedział, że dzieci kłamały podczas przesłuchania przez gardę, ale twierdził, że się mylily.

Sędzia Keane powiedział, że akceptuje fakt, że łagodna lub umiarkowana niepełnosprawność intelektualna kobiety może utrudnić jej radzenie sobie w więzieniu.

Skazał mężczyznę na 19 lat więzienia w związku z zarzutami gwałtu, sześć lat za bezprawne uwięzienie i osiem lat za napaści na tle seksualnym, przy czym wszystkie wyroki miałyby obowiązywać jednocześnie.

Sędzia Keane skazał kobietę na 14 lat więzienia za gwałt, osiem lat za wykorzystywanie seksualne, pięć lat za napaść na tle seksualnym, pięć lat za lekkomyślne narażenie obojga dzieci i cztery lata za bezprawne uwięzienie dziewczynki, z równoczesnym uruchamianiem wszystkich wyrokow.

Sędzia Keane odmówił zawieszenia jakiejkolwiek części wyroków, ponieważ „nie ma realistycznych perspektyw” rehabilitacji.

Zauważył, że oboje zostaną wpisani do rejestru przestępców seksualnych. Dodatkowo zarządził, aby byli oni nadzorowani przez Służbę Kuratorską przez dwa lata po zwolnieniu.

Sędzia Keane wyraził nadzieję, że dzieci „czerpią siłę” z akceptacji ich zeznań przez ławę przysięgłych i życzył im powodzenia w przyszłości.

Wyraził również swój „szczery podziw” dla hartu ducha, jaki oboje dzieci wykazało podczas całego procesu.

ŹródłoThe Journal

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły