fbpx
11.1 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

Hotele w Dublinie mocno wyśrubowały ceny przed weekendem 

Hotele w Dublinie mocno wyśrubowały ceny przed weekendem  Dnia Świętego Patryka.

Senator Clare, Timmy Dooley, powiedział, że wysokie ceny pokoi hotelowych w stolicy w  weekend  Świętego Patryka wysyłają „negatywny sygnał” dla irlandzkiej turystyki.

Timmy Dooley, przemawiał w tym tygodniu w Newstalk Breakfast po doniesieniach o podbijaniu cen. Niektóre hotele pobierają do 2400 euro za pokoje jednoosobowe.

Senator Dooley skomentował: „Wysyła to naprawdę negatywny sygnał dla osób przyjeżdżających do Dublina”. Zauważył, że w piątek wieczorem jeden pokój w 5-gwiazdkowym hotelu w stolicy kosztowałby 900-1200 euro. Pokój w  4-gwiazdkowym hotelu to koszt o 500-700 euro. W 3-gwiazdkowym 450-650 euro. Natomiast pensjonaty oferujące pokoje to koszt ok 900 €. Senator Dooley powiedział, że wątpi, by wiele osób zapłaciło tyle za pokój hotelowy w stolicy. Wierzy, że federacja hotelarska będzie „pracować znacznie ciężej, aby zachęcić swoich członków do niesprzedawania ostatnich sześciu lub siedmiu pokoi po wygórowanych cenach. ”

Dublin i reszta kraju

Dooley zwrócił również uwagę na istotną różnicę między rynkiem dublińskim a resztą kraju. Uważa on, że hotele w stolicy mają bardzo dużą „możliwość” podniesienia cen.

Prezenter Newstalk, Shane Coleman, powiedział, że niedawna decyzja rządu o zgodzie na apel Federacji Hoteli o utrzymanie 9% stawki VAT, może być teraz postrzegana w nieco innym świetle w związku ze wzrostem cen w dniu Świętego Patryka.

Senator Dooley odpowiedział; „Jest reszta kraju. Tamtejsze hotele byłyby pod presją i wymagałyby utrzymania stawki VAT na obecnym poziomie. Musi istnieć jakiś sposób na segmentację tych obszarów, które mogą generować regularną podaż turystów.

„To rozczarowujące, że w naszym narodowym dniu taki wizerunek może wypłynąć za granicę. W rezultacie zaszkodzić temu, co tak wielu  zrobiło, aby zbudować odnoszący sukcesy wizerunek Irlandii” – dodała senator Fianna Fáil.

 

ŹródłoDublinlive.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły