fbpx
12.2 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

Tánaiste zatwierdza zakup samolotu

Tánaiste i minister obrony Micheál Martin potwierdzili, plan wymiany rządowego odrzutowca.

Przemawiając w Dáil, powiedział: ” zakupiony w 2004 roku Learjet 45 zbliża się do naturalnego końca swojego życia”, więc zaaprobowałem zalecenie  dotyczące zakupu nowego.”

„Ostatecznie państwo potrzebuje samolotu, który zapewni szeroką rolę użytkową, w tym strategiczny zasięg w sytuacjach kryzysowych i ewakuacji medycznej, a także ministerialny transport lotniczy”.

Tánaiste  dodał, że przyszłe rządy odniosłyby korzyści z nowego odrzutowca, a nie z obecnego, ze względu na długi czas procesu udzielania zamówień.

Przypomniał, że Learjet wielokrotnie zawodził, pozostawiając ministrów bez transportu.

Micheál Martin odpowiadał na pytanie Fianna Fáil TD Cathal Crowe, stwierdzając, że zakup odrzutowca jest ważny nie tylko dla celów rządowych, ale także dla misji humanitarnych i ewakuacji medycznej.

„Nie możemy oczekiwać, że członkowie rządu będą jeździć rikszami. I nie możemy po prostu pozostawić bez pomocy Irlandczyków, którzy muszą zostać repatriowani do domu.

Potrzebujemy sposobu, aby móc bezpiecznie sprowadzić ich do domu. Myślę, że to rozsądna decyzja” – powiedział.

Tánaiste przypomniał, że kiedy rząd musiał szybko ewakuować obywateli Irlandii z Afganistanu, był zmuszony polegać na pomocy innych rządów.

 

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły