fbpx
14.2 C
Dún Laoghaire
niedziela, 28 maja, 2023

Rada Ministrów uzgodniła plan pomocy finansowej

Jednorazowy zasiłek na dziecko w wysokości 100 euro i pomoc finansowa w wysokości 200 euro dla beneficjentów pomocy społecznej zostaną wypłacone w ramach uzgodnionych dziś przez Radę Ministrów środków dotyczących kosztów utrzymania.

Podobnie jak w przypadku premii świątecznej, do wypłaty w wysokości 200 euro mają prawo emeryci, opiekunowie, osoby niepełnosprawne, rodziny otrzymujące FIS, samotni rodzice i osoby na zasiłkach wdowich.

Ponadto osoby otrzymujące Back to School Clothing and Footwear Allowance dostaną dodatkowe 100 euro.

Poinformowano również o ponownym zniesieniu opłat za egzaminy państwowe – za Junior i Leaving Certificate. Opłat tych nie było również w zeszłym roku.

Zwolnienie oznacza, że studenci nie będą musieli wnosić opłaty w wysokości 116 EUR za egzaminy Leaving Cert i 109 EUR za egzaminy Junior Cert.

Dzisiejsze ogłoszenie ma miejsce, gdy szereg jednorazowych środków wprowadzonych wraz z budżetem na 2023 r. miało wygasnąć z końcem tego miesiąca.

Taoiseach Leo Varadkar potwierdził dzisiaj, że 9% stawka VAT na hotelarstwo i turystykę będzie obowiązywała do 31 sierpnia, ale będzie to ostateczne przedłużenie.

Powiedział, że będzie kolejny kredyt na energię elektryczną. Można to jednak zbadać dopiero przy ustalaniu budżetu na 2024 r.

Ogłaszając dziś nowe środki Leo Varadkar powiedział:

„Jak myślę, wszyscy wiedzą, że doświadczamy bardzo poważnego kryzysu związanego z kosztami utrzymania zarówno w Irlandii, jak i na całym świecie. Wiele osób z trudem wiąże koniec z końcem, a firmy zmagają się z rosnącymi kosztami.

Ze względu na siłę naszej gospodarki i dobry stan naszych finansów publicznych, rząd był w stanie dynamicznie reagować, aby pomóc ludziom, rodzinom, firmom i rolnikom zarządzać rosnącymi kosztami w ciągu ostatniego roku”.

ŹródłoThe Journal

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły