fbpx
2.2 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 6 lutego, 2023

NCT musi honorować bezpłatne testy

 Według Urzędu ds. Bezpieczeństwa Drogowego, w zeszłym roku, żadnemu klientowi nie przydzielono bezpłatnego testu NCT , pomimo obietnicy w karcie klienta NCT, że testy zostaną przeprowadzone bezpłatnie, jeśli nie można zaoferować spotkania w ciągu 28 dni.

Obecny średni czas oczekiwania na badanie wynosi 29 dni, ale wielu kierowców zgłaszało, że w niektórych lokalizacjach czekają na badanie kilka miesięcy.

Karta klienta NCT stanowi, że kierowcy, którym nie zostanie zaproponowane spotkanie w ciągu 28 dni, otrzymają bezpłatny test, z wyjątkiem pewnych okoliczności.

Należą do nich przypadki, gdy termin egzaminu jest spóźniony o więcej niż siedem dni w momencie kontaktowania się z NCT, gdy zaproponowano spotkanie siedem dni lub więcej przed terminem egzaminu, lub jeśli kierowca złożył konkretne prośby dotyczące odpowiednich dni, godzin lub daty.

Karta stanowi, że bezpłatne badania nie będą przeprowadzane, jeśli kierowcy nie stawili się na umówione spotkanie lub jeśli wcześniej zgodzili się lub poprosili o spotkanie poza okresem 28 dni.

 

Urząd ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odpowiada za National Car Testing Service, powiedział programowi RTÉ w tym tygodniu, że w 2022 r. nie było żadnych bezpłatnych testów dla klientów.

„Ze względu na  wpływ Covid-19 na absencję pracowników, odwoływania wizyt i niepojawienia się klientów, wymóg zapewnienia klientom bezpłatnych testów  złagodzono na pewien czas.”

„Jednak zdecydowana większość klientów nadal otrzymywała wizytę w ciągu 4-5 tygodni od złożenia wniosku.”

„Dodatkowo w tym trudnym i bezprecedensowym czasie NCTS nie naliczał opłat za anulowanie klientom, którzy musieli odwołać spotkanie w krótkim czasie z powodu Covid-19”.

Urząd ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poinformował, że wymóg zapewnienia bezpłatnych badań zgodnie z kartą klienta  przywrócono w październiku 2022 r.

„Bezpłatny test jest automatycznie stosowany przez wykonawcę, a pełny koszt bezpłatnych testów ponosi wykonawca, Applus+” – stwierdził urząd.

James O’Connor, rzecznik Fianna Fáil ds. transportu i członek Komitetu Transportu Oireachtas, powiedział, że NCT musi honorować bezpłatne testy.
Przemawiając w tym tygodniu, James O’Connor powiedział, że sytuacja jest „całkowicie nie do przyjęcia” i zasługuje na natychmiastową kontrolę.

 

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły