fbpx
11.1 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

Najszczęśliwsi ludzie na ziemi, wiadomo gdzie mieszkają

“World Happiness Report 2022 ujawnia „jasne światło w mrocznych czasach””.

Kiedy świat walczy z chorobami i wojną, należy pamiętać o powszechnym pragnieniu szczęścia i zdolności jednostek do wzajemnego wspierania się w gorszych czasach.

World Happiness Report wykorzystuje się dane z globalnych badań, aby przedstawić, jak ludzie oceniają własne życie w ponad 150 krajach na całym świecie.

Według raportu najszczęśliwsi ludzie mieszkają w Finlandii. Na drugim miejscu jest Dania a kolejna jest Islandia. Irlandia jest na 13 miejscu, a Polska na 48. 

W dziesiątą rocznice powstania, postanowiono również sprawdzić jakimi zasadami kierują się najszczęśliwsi ludzie na ziemi. 

Okazało się, że jest ich tylko trzy: 

1. Skup się na sobie, nie porównuj z innymi 

Mieszkańcy Finlandii nie przywiązują wagi do rzeczy materialnych. Nie porównują także swojego statusu majątkowego z innymi. Są skromni i nie chwalą się swoim majątkiem. Nawet najzamożniejsi Finowie, korzystają z komunikacji miejskiej. Motto Finów i recepta na szczęście: skup się na tym, co sprawia Ci radość, nie pozuj na człowieka sukcesu. Ustalić własny wzorzec szczęścia.

2. Utrzymują kontakt z naturą

Finlandia jest krajem pełnym naturalnego uroku. Mieszkańcy potrafią to docenić to. Finowie uważają, że kontakt z przyroda jest dla nich istotny, zapewnia im spokój, poprawia samopoczucie i pomaga się zrelaksować.

Prawo pracy w Finlandii daje możliwość skorzystania z czterotygodniowego letniego urlopu. Mieszkańcy Finlandii mają prawo do czterotygodniowego urlopu letniego. Wybierają destynacje w myśl zasady: im mniej, tym lepiej.

3. Nie naruszają społecznego zaufania

Finowie ufają sobie nawzajem. Bardzo ceniona jest narodowa uczciwość. W rezultacie dzieci wracają ze szkoły same korzystając z komunikacji miejskiej. Bez nadzoru rodzicow bawią się swobodnie na dworze. Finowie nie martwią się o swoje rzeczy pozostawione w miejscach publicznych. Mało prawdopodobne by ktoś je przywłaszczył.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły