fbpx
2.9 C
Dún Laoghaire
niedziela, 5 lutego, 2023

Dyskusja dotycząca powrotu do nakazu noszenia masek

Naczelny lekarz Irlandii nie opowiedział się za nakazem noszenia masek, mówi Taoiseach

Taoiseach Leo Varadkar oświadczył, że naczelna lekarka Irlandii nie opowiedziała się za nakazem noszenia masek.

Varadkar powiedział jednak, że profesor Breda Smyth, zaleciła osobom korzystającym z transportu publicznego i innych zatłoczonych miejsc rozważenie noszenia maski.

Jego komentarze pojawiły się, po tym jak Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych wezwała do silniejszych nakazów dotyczących zdrowia publicznego. W tym tych dotyczących obowiązkowego noszenia masek. Reakcja organizacji nastąpiła w związku z gwałtownym wzrostem zachorowań na choroby układu oddechowego.

Varadkar powiedział, że jeśli chodzi o zdrowie publiczne i porady dotyczące szczepionek i masek, rząd „zawsze będzie kierować się zaleceniami naczelnego lekarza”.

„Przynajmniej na razie nie opowiada się ona za wprowadzeniem nakazu noszenia masek” – powiedział.

Co jest zachęcające, jeśli chodzi o Covid i RSV, myślę, że obserwujemy szczyt zachorowań. Widzimy, że liczba pacjentów w szpitalach z Covid spada, co jest dobrym znakiem. Z pewnością szczyt zachorowań na grypę jeszcze przed nami” – powiedział Taoiseach.

Niezbyt czytelna informacja

Sekretarz generalny INMO Phil Ní Sheaghdha powiedziała, że związek po raz kolejny wzywa naczelnego lekarza do wydania ostrzejszych nakazów dotyczących zdrowia publicznego.

Uważamy, że decydenci polityczni i rząd są odpowiedzialni za podjęcie działań w tym kluczowym momencie, gdy szpitale nie radzą sobie, a życie ludzi jest bardziej zagrożone.

Wiemy, że nastąpił gwałtowny wzrost rozprzestrzeniania się wirusa RSV, szczególnie na Środkowym Zachodzie. Nasze szpitale, zwłaszcza te na zachodzie, mogą nie wytrzymać dodatkowej presji związanej z chorobami, których można uniknąć” – powiedziała.

Dodała, że ​​nie powinno być trudne wydanie stanowczych porad w tym zakresie, dodając, że co najmniej do końca lutego istnieje prawdopodobieństwo ostrej presji na irlandzki system szpitali.

TD Partii pracy, Duncan Smith, powiedział dziennikarzom w Leinster House, że jego zdaniem noszenie masek powinno być obowiązkowe w transporcie publicznym i w skupiskach ludzkich przynajmniej przez styczeń i luty.

Chociaż Smith przyznał, że naczelny lekarz Irlandii wydał ostatnio porady dotyczące noszenia masek w takich miejscach, powiedział, że porady te „nie są wystarczająco mocne” i „nie są wspierane przez ministra tak, jak miałoby to miejsce podczas Covid”.

Rada ta została opublikowana, ale nie jest wystarczająco silnie komunikowana” – powiedział.

Myślę, że to bardzo, bardzo mała prośba. Nie wydaje mi się, żeby tu próbowano narzucić coś dużego. Myślę, że to coś (noszenie masek) powinno być ponownie obowiązkowe” – powiedział Smith.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły