fbpx
11.1 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

Co trzeba sprawdzić w paszporcie przed letnimi wakacjami

 

Śródsemestr jest tuż za rogiem, a wraz z weekendem św. Patryka, Wielkanocą, potem szybko nadejdzie lato. Mnóstwo ludzi będzie chciało wykorzystać te wolne dni na lot w jakieś słoneczne miejsce.

W związku z tym będą musieli upewnić się, że wszystkie ich dokumenty są w porządku. Pojawiło się ostrzeżenie, ponieważ niektórzy podróżni mogą nie zdawać sobie sprawy, że paszporty, które wydają się ważne, mogą nadal nie spełniać pewnych zasad.

Od liczby pustych stron po stan paszportu — zebraliśmy kilka mało znanych zasad, które mogą przykuć uwagę podróżnych.

Cody Candee, dyrektor generalny i założyciel firmy Bounce, zajmującej się przechowywaniem bagażu i podróżami, mówi, że tylko niektórzy ludzie są świadomi zasady dotyczącej pustych stron w paszporcie.

Jeśli skończą ci się puste strony w paszporcie, będziesz musiał odnowić swój paszport wcześniej niż wygasa data jego ważności ” – powiedział.

Niektóre kraje, takie jak Włochy, wymagają całkowicie pustej strony wizowej do ważnego wjazdu, podczas gdy inne, takie jak Republika Południowej Afryki, wymagają co najmniej dwóch. Przed podróżą sprawdź wymagania wybranego miejsca docelowego, .”

Jeśli chodzi konkretnie o paszporty irlandzkie, „muszą one mieć wystarczającą liczbę pustych stron, aby pomieścić stemple imigracyjne wjazdu i wyjazdu dla każdego kraju podróży”, wyjaśnia organizacja Wizy CBIT.

Dla każdej wizy wymagana jest co najmniej jedna strona wizowa w paszporcie. Większość wiz podróżnych, które są stemplowane w paszporcie, wymaga całej pustej strony wizowej.

„„ Pusta ” strona na wizę musi być czysta, przejrzysta i nie może zawierać atramentu ani plam z innych stron w paszporcie”.

Inne rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, to to, że jeśli nie byłeś zagranicą przez jakiś czas z powodu Covid, pracy lub trwającego kryzysu związanego z kosztami utrzymania, powinieneś natychmiast sprawdzić swój paszport, aby upewnić się, że jest nadal aktualny.

Pasażerów ostrzega się, że jeśli nie podróżowali od dłuższego czasu – a zatem nie oglądali swojego paszportu ani go nie używali – muszą sprawdzić, jak dawno stracił on ważność.

Możesz odnowić paszport online z dowolnego miejsca na świecie, o ile Twój poprzedni paszport irlandzki nie stracił ważności dawniej niż 5 lat temu.

Jeśli wygasł dłużej niż pięć lat temu, będziesz traktowany jako osoba ubiegająca się o paszport po raz pierwszy, a czas oczekiwania wydłuży się z 10 do 35 dni roboczych.

Oprócz tego, jeśli mieszkasz w Irlandii, ale posiadasz paszport międzynarodowy, aby podróżować do kraju członkowskiego strefy Schengen, musisz upewnić się, że paszport jest ważny na co najmniej 3 miesiące.

Należy to obliczyć od daty wyjazdu z kraju członkowskiego strefy Schengen.

Przed udaniem się na lotnisko należy również sprawdzić stan swojego oficjalnego dokumentu podróży.

Według informacji dla obywateli, jeśli twój paszport jest w jakikolwiek sposób uszkodzony, możesz zostać odprawiony z lotniska z kwitkiem – obejmuje to zalanie, poważne zadrapania , wyblakłe strony, luźną oprawę, rozdarcia na okładce itp.

Wszystko, co może utrudniać identyfikację paszportu jako legalnego i należącego do posiadacza, jest uważane za wystarczające uszkodzenie, aby zostało odrzucone przez personel lotniska.

 

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły