fbpx
2.2 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Alert pogodowy

Met Éireann ostrzegł przed możliwymi „przerwami w dostawie prądu” i „zakłóceniami w podróży”. Jak podaje Irish Independent w nadchodzących dniach kraj będzie nawiedzany przez silne wiatry.

Synoptyk wydał żółte ostrzeżenie przed wiatrem i deszczem dla wszystkich hrabstw w Munster. Ostrzeżenie wchodzi w życie o godzinie 18:00 tego wieczoru i obowiązuje do północy w czwartek.

„W środę wieczorem i w nocy będzie bardzo wietrznie. Prognozowane są również ulewne deszcze, a co z tym się wiąże możliwe lokalne powodzie. Silny zachodni wiatr w porywach od 90 do 110 km/h” – powiedział przedstawiciel Met Éireann.

Od 5 rano w czwartek rano do 2 rano w piątek wydano osobne, ogólnokrajowe żółte ostrzeżenie o statusie wiatru.

„Wiatry zachodnie będą bardzo silne i porywiste od czwartku rano na zachodzie. Natomiast od popołudnia nasilają się również na wschodzie. Szczególnie silne podmuchy wiatru, zwłaszcza u wybrzeży i na wyżynach na północnym zachodzie” – powiedział przedstawiciel Met Éireann.

Prognosta powiedział, że przewidywane są ulewy, ale „prawdopodobne są burze i opady gradu”. Po południu na wielu obszarach oddalonych od północy i południowego zachodu nastąpi przejaśnienie.

Później deszcz będzie rozciągał się z południowego zachodu na wszystkie obszary, z wyjątkiem północy kraju. Najwyższe temperatury będą się wahać od 5 do 9 stopni Celsjusza.

Dzisiejszej nocy z zachodu nadejdą rozległe opady deszczu. Możliwe mgły i zamglenia.

Południowo-zachodni wiatr będzie okresami silny lub bardzo silny w południowej części kraju. Najniższe temperatury spadną do przedziału od 2 do 6 stopni Celsjusza.

Prognosta powiedział, że w piątek ulewne deszcze w ciągu dnia dotkną głównie północną i północno-zachodnią część kraju, a na wielu innych obszarach pojawi się słońce. Nadal będzie wietrznie z temperaturami od 6°C do 9°C.

Piątkowa noc będzie pochmurna i mokra, ponieważ pasmo deszczu nadejdzie z południowego zachodu i rozprzestrzeni się na wszystkie obszary. Najniższe temperatury będą się wahać od 2 do 5 stopni Celsjusza.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły