fbpx
14.2 C
Dún Laoghaire
niedziela, 28 maja, 2023

Polonijne paczki świąteczne dotarły do potrzebujących

W grudniu, tuż przed Bożym Narodzenie tak jak co roku od 6 lat wolontariusze Together-Razem przygotowują i rozwożą paczki świąteczne rodzinom, aby podzielić się z nimi świąteczną radością.

Setki organizacji charytatywnych w Irlandii wspierają bezdomnych, osoby ubogie czy osoby samotne organizując zbiórki finansowe i żywnościowe. Na ulicach wielu miast pojawiają się wolontariusze z puszkami, organizacje ogłaszają swoje Christmas Appeals, aby wspierać swoich podopiecznych.

Polacy w Cork, też mają taką swoją akcję !

Together-Razem  dzielą się ciepłem świąt z  z osobami starszymi, chorymi, z rodzinami wielodzietnymi, które ucieszą się tym drobnym gestem.

W tym roku przygotowane paczki żywnościowe wraz z zabawkami trafiły również do rodzin ukraińskich, które samodzielnie wynajmują mieszkania i ucieszyły się z tych drobnych prezentów.

Jak podaje Pani Ewa, która co roku zarządza akcją „Podziel się świąteczną radością” –

„Otrzymaliśmy wiele ciepłych podziekowań od osób obdarownych. Jedna z obdarowanych napisała do nas słowa  jaki przytaczamy”
Chciałabym bardzo podziękować za świąteczna paczkę. Jestem bardzo wzruszona. W ostatnim czasie ze względów zdrowotnych sytuacja moja i mojej rodziny uległa pogorszeniu. Jestem pełna nadziei i czekam na lepsze dni. Mam nadzieję, że w przyszły rok przyniesie poprawę, a świąteczna paczka trafi do innej potrzebującej rodziny. Dziękuję jeszcze raz. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Możesz wesprzeć akcję darowizną finansową.

Wpłaty można dokonywać za pomocą portalu charytatywnego

https://donorbox.org/share-the-christmas-joy2

 

Midlands też działa

Wiemy, że w innych rejonach Irlandii Polacy również zaangażowali się w przygotowywanie paczek.

W Midlands organizacja polonijna Midlands Polish Community na początku grudnia wolontariusze rozwozili paczki do organizacji irlandzkich. Dziękujemy im za piękny gest.

 

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły