fbpx
10.8 C
Dún Laoghaire
środa, 30 listopada, 2022

Nowy prom wycieczkowy do Hiszpanii

ProNowy „prom wycieczkowy” będzie kursował bezpośrednio z Irlandii do Hiszpanii dwa razy w tygodniu. Jak podaje przewoźnik – mile widziane rowery, piesi pasażerowie oraz psy.

 

Brittany Ferries oficjalnie uruchomiło swój 214,5-metrowy „prom wycieczkowy” Salamanca. Będzie wypływał z Rosslare Europort.

Nowy statek przejmie bezpośrednią trasę z Rosslare do Bilbao w Hiszpanii, przewożąc ponad 1000 pasażerów. Po raz pierwszy jednak, przyjmie klientów podróżujących nie zmotoryzowanych i na rowerach.

Salamanca będzie pływać z Rosslare do Bilbao dwa razy w tygodniu w środy i piątki rano. Rejsy do Hiszpanii trwają od 29 do 30 godzin z jedną lub dwiema nocami spędzonymi na pokładzie.

„Pasażerowie od momentu wejścia na pokład poczują się tak, jakby zostali przetransportowani do hiszpańskiego miasta” – powiedział Frederic Dumoulin, dyrektor handlowy Brittany Ferries.

Cennik

Ceny w jedną stronę dla dwóch pasażerów i samochodu płynącego z Rosslare do Bilbao wynoszą od 232 euro, w tym rozkładane fotele.

Cena za dwie osoby z samochodem i kabiną zaczyna się od 342 euro w jedną stronę.

Zakwaterowanie w czasie rejsów jest również obowiązkowe. Miejsca siedzące zaczynają się od 12 euro w jedną stronę. Natomiast czteroosobowe kabiny od 135 euro w jedną stronę (zależnie od miesiąca).

Nowoczesność

Salamanca zastępuje poprzedni statek Connemara. Na nowym statku jest więcej miejsca i więcej udogodnień. Jest to jak na razie jedyne połączenie promowe Irlandii do Hiszpanią.

W sumie jest 343 kabin, z czego 22 są „specjalnie zaprojektowane dla pasażerów podróżujących z psem” – oświadczył przedstawiciel Brittany Ferries

Kabiny przyjazne zwierzętom i o podwyższonym standardzie mają dodatkową opłatę.

Do tej pory bardzo trudno było pomieścić pasażerów niezmotoryzowanych i tych z rowerami na tej trasie” – powiedział Dumoulin. „Teraz mamy właściwy statek, więc z przyjemnością ogłaszam zmianę”.

Salamanka, nazwana jest na część zabytkowego miasta Léon w Kastylii. Prom dysponuje centralnym barem Plaza Mayor stylizowanym na główny plac miasta. Natomiast w dwóch restauracjach Azul i Taberna de Tapas, będą serwowane dania kuchni hiszpańskiej. Przewoźnik reklamuje również „interaktywne sale zabaw” dla dzieci, butiki i prywatny „salon premium”.

„Północ Hiszpanii ma wiele do zaoferowania w zakresie jedzenia, wina i kultury. Jesteśmy pewni, że Irlandczycy będą zadowoleni z wizyty w Kraju Basków, Kantabrii, Asturii i Galicji” – powiedział Rubén López z Hiszpańskiego Biura Turystyki w Irlandii.

„Salamanca jest pierwszym promem pasażerskim zasilanym skroplonym gazem ziemnym (LNG) – ogłosiło Brittany Ferries – obiecując „niższe emisje i płynniejszą, cichszą podróż”.

Promy na trasie z Rosslare do Bilbao zaczeły pływać w lutym 2020 r.