fbpx
9.8 C
Dún Laoghaire
środa, 1 lutego, 2023

Przestępca seksualny z Polski otrzymał dodatkowy wyrok

Skazany przestępca seksualny za ataki na kobiety, pozostanie dłużej w więzieniu-  podał serwis Breaking News.

Otrzymał on dodatkowy wyrok za za próbę uduszenia młodej kobiety w 2011 roku.

Sławomir Gierlowski (38 l.) został wcześniej skazany w 2018 r. na 22 i pół roku z zawieszeniem na cztery lata za ataki na trzy kobiety w latach 2011-2016.

W 2019 r. Gierlowskiego  dodatkowo skazano za usiłowanie gwałtu, napaść na tle seksualnym w nocy 18 grudnia 2010 r. Atak ten był jego pierwszym zarejestrowanym atakiem z serii napaści.

W lipcu 2021 r. otrzymał wyrok za to przestępstwo na kolejne dziesięć lat dając łączną karę pozbawienia wolności 28 i pół roku. Miał zostać zwolniony w 2037 roku.

W zeszłym roku Gierlowski został uznany za winnego przez ławę przysięgłych w Dublinie Okręgowym Sądzie Karnym za napaść w związku z atakiem na młodą kobietę w Ballymount Park w dniu 30 maja 2011 roku.

Gierłowski ciągle utrzymuje, że jest niewinny.

Dowody DNA

Sąd potwierdził ślady DNA i odciski palców, które zostały pobrane w ramach śledztwa w 2016 r. w sprawie oddzielnego napadu.

Dopasowano pobrane ślady, które zostały odzyskane z pudełka na papierosy i narzędzia budowlanego.

Ofiara opisała, jak mężczyzna, później zidentyfikowany jako Gierłowski, napadł na nią w biały dzień, powalił ją na ziemię, usiadł okrakiem i próbował dusić. Ponadto próbował też ściągnąć jej spodnie.

Kobieta stawiała opór i walczyła z mężczyzną, który kilka razy uderzył ją zaciśniętą pięścią, zanim uciekł.

Po 10 latach ofiara nadal odczuwa psychicznie negatywne skutki przestępstwa.

W dniu 10 października 2022 podczas kolejnej rozprawy sędzia Sheahan przedłużyła wyrok więzienia Gierłowskiego o kolejne sześć lat.

Sędzia Sheahan powiedziała, że ​​jego przestępstwo zostało wcześniej opisane jako „niebezpieczne drapieżne zachowanie”. Ponadto powiedziała, że skazany nie okazuje skruchy, ponieważ nie akceptuje wyroku skazującego.

Wcześniej sędzia Michael White przekazał, że skazany jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa kobiet.

Sędzia Sheahan przekazała, że ochrona społeczeństwa jest ważną kwestią dla sądu, nakładając równoczesne wyroki na sześć kolejnych lat po wyroku Centralnego Sądu Karnego.

ŹródłoBreaking News