fbpx
2.2 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Znamy nazwiska ofiar eksplozji w Creeslough

Do publicznej wiadomości przekazane zostały nazwiska dziesięciu osób, które zginęły w eksplozji na stacji benzynowej w Creeslough w hrabstwie Donegal.

Zginęli w wybuchu, który miał miejsce około 15:20 w piątek. Wybuch zniszczył budynek stacji Applegreen i część bloku mieszkalnego na obrzeżach miejscowości.
Pisaliśmy o tym wcześniej:  https://wirlandii.pl/2022/10/eksplozja-w-donegal-10-osob-nie-zyje/

Są to Catherine O’Donnell (39 lat) i jej 13-letni syn James Monaghan; 50-letni Robert Garwe i jego pięcioletnia córka Shauna Flanagan Garwe; 14-letnia Leona Harper; Jessica Gallagher 24 lata; James O’Flaherty, 48; Martina McGilla, 49 lat; Martina Martin, lat 49 i 59-letni Hugh Kelly.

W poście na Facebooku klub rugby z Letterkenny złożył „najgłębsze kondolencje” rodzicom i braciom Leony Harper opisując Leonę jako „utalentowaną zawodniczkę drużyny dziewcząt U14”.

Leona i James byli uczniami Mulroy College.

W przekazanym oświadczeniu szkoła podała, że pani Martina Martin była matką tamtejszego ucznia.  Wielu innych uczniów tej szkoły zostało rannych w wyniku eksplozji.

Dyrektor szkoły Fiona Temple powiedziała, że ​​społeczność szkolna jest zdruzgotana tym, co się wydarzyło i śmiercią „naszych dwóch uczniów”.

Mulroy College powołał zespół wsparcia dla studentów. Kierownictwo i personel Mulroy College wspierają uczniów, rodziców i personel.

ŹródłoRTE

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły