fbpx
2.9 C
Dún Laoghaire
niedziela, 5 lutego, 2023

Nieudana próba dorobienia do emerytury

Emerytowany nadinspektor gardai został skazany na sześć i pół roku więzienia za posiadanie marihuany o wartości prawie 260 000 euro.

62-letni John Murphy z Clontarf w Dublinie przyznał się do winy po tym, jak narkotyki zostały znalezione w jego domu i samochodzie.

Jego prawnicy powiedzieli, że był również funkcjonującym alkoholikiem. To według nich zaciemniło osąd sprawy ich klienta.

Obrońca Michael O’Higgins powiedział, że Murphy chce przeprosić swoją rodzinę i An Garda Síochána za krzywdę i kłopoty które spowodował.

Sędzia powiedział, że Murphy  powinien był być w stanie oprzeć się pokusie łatwych pieniędzy. W rezultacie nie angażować się w tego rodzaju przedsięwzięcie związane z handlem narkotykami.

Oskarżony został skazany na karę sześciu i pół roku więzienia. Kara liczy się wstecz do października 2021 roku, kiedy po raz pierwszy trafił do aresztu.

Inspektor Brian Hanley z Krajowego Biura Śledczego, że funkcjonariusze otrzymali informację, dzięki którym mieli podstawy przeszukać dom Murphy’ego 29 września 2021 r.

W trakcie przeszukania skonfiskowano osiem worków marihuany. W sumie  prawie 13 kg marihuany o wartości nieco ponad 259 000 euro.

Nagranie z CCTV uzyskane przez gardaí pokazało, że Murphy odbierał worki na terenie przemysłowym Co Meath i zabierał je do domu.

Sąd usłyszał, że podczas przesłuchania Murphy wziął na siebie odpowiedzialność za znalezione narkotyki i przeprosił za cierpienie swoją rodzinę.

Interesy oskarżonego

O’Higgins powiedział, że Murphy przez lata miał różne interesy biznesowe.

Powiedział, że jego klient uważał się za biznesmena, ale miał „przeciwieństwo dotyku Midasa” i każda inwestycja, którą poczynił, szła na marne.

Zainwestował 300 000 euro w tablice na taksówki, które natychmiast zostały zderegulowane. Jego inwestycja była bezwartościowa i musiał zastawić swój dom.

Był winien 129 000 euro przyjaciołom i rodzinie. W tym 29 000 euro pożyczył od jednego ze swoich synów i 10 000 euro od jednego z braci. W rezultacie długi w wysokości 855 000 euro.

O’Higgins powiedział, że Murphy  był funkcjonującym alkoholikiem.

Sąd usłyszał, że oskarżony pochodził z bardzo licznej rodziny o długiej historii zaangażowania w służbę państwową.

Jego ojciec był funkcjonariuszem, a jego brat nadal służy w siłach Gardai.

O’Higgins powiedział, że rodzina Murphy’ego była zniesmaczona sytuacją, ale mimo to go wspierała.

To, co zrobił, było sprzeczne ze wszystkim, w czym został wychowany. 

Wyrok

Ogłaszając wyrok,  sędzia Nolan powiedział, że wydaje się, że Murphy trzymał narkotyki dla kogoś innego za jakąś finansową nagrodę.

Jako emerytowany członek An Garda Síochána wiedział dokładnie, że to zachowanie przestępcze.

Powiedział, że zasłużył na karę więzienia. Jednak przyznanie się do winy oznacza skrócenie kary obowiązkowego minimum 10 lat, do sześciu i pół roku.

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły