fbpx
11.1 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

Dowiedz się więcej o swoich prawach w Irlandii.

Centrum Together-Razem zaprasza chętnych na cykl spotkań informacyjnych online w ramach akcji “Wiem więcej o swoich prawach”. Celem jest poprawienie świadomości na temat praw jakich nabywamy w Irlandii po przyjeździe i wraz z czasem pobytu na Zielonej Wyspie.

Spotkania będą miały charakter bezpłatnych spotkań informacyjnych odbywających się ONLINE z możliwością dyskusji i pytań, a prowadzone będą przez ekspertów z obszarów tematycznych.

  1. W dniu 27 października 2022 w godzinach 19.00 do 20.00 – odbędzie się spotkanie pt. „Jak dochodzić swoich praw pracowniczych”. Porozmawiamy o podstawowych zagadnieniach z prawa pracy oraz o działaniach WRC – Work Relations Commission. Spotkanie poprowadzi Barnaba Dorda prawnik specjalizujący się w prawie pracy.

Link do rejestracji tutaj:  https://tinyurl.com/y5tjzzj9

 

  1. W dniu 28 października 2022 w godzinach od 12.00 do 13.00  odbędzie się spotkanie online pt. „Moje prawa wyborcze w Irlandii. Dlaczego warto głosować w wyborach w Irlandii” Spotkanie poprowadzi Wojciech Białek – dyrektor Centrum Together-Razem.

Link do rejestracji tutaj: https://tinyurl.com/2p9y34aw

 

  1. W dniu 28 października 2022 w godzinach 19.00 do 20.00 – „Sprawy rodzinne” – porozmawiamy o najczęściej zgłaszanych do nas trudnościach  z zakresu prawa rodzinnego  między innymi tematyka rozwodu/separacji, alimentach – spotkanie poprowadzi Agnieszka Wozniak – doradca socjalny Together-Razem

Link do rejestracji tutaj:  https://tinyurl.com/2p872znk

 

  1. W dniu 29 października 2022 w godzinach od 17.00 do 18.00 porozmawiamy „O prawach i świadczeniach dla rezydentów Irlandii (system płatności za leki, opieka zdrowotna, emerytury, uprawnienia wynikające z przepisów UE dla pracowników migrujących itp.)” –spotkanie poprowadzi Ewa Ikwanty – doradca socjalny w Together-Razem

Link do rejestracji tutaj:  https://tinyurl.com/bdftcp33

 

 

MATERIAŁ PATRONA:
Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork i jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:
1. Doradztwo i wsparcie : poradnictwo socjalne, konsultację online. 
2. Edukacja  – Prowadzenie lekcji języka angielskiego, prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem w  miastach hrabstwa Cork: w Ballincollig i w Midleton oraz online : www.polskaszkolaonline.ie
3. Zdrowie psychiczne: – Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc
4. Promowanie integracji: – Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem. Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską oraz programy edukacji wyborczej i poprawy zdrowia psychicznego.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły