fbpx
12.2 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

Covid -19: Czy wróci obowiązek noszenia masek ?

Minister zdrowia Stephen Donnelly powiedział, że noszenie masek w transporcie publicznym i w placówkach służby zdrowia może ponownie stać się obowiązkowe, jeśli tej zimy będziemy mieli kolejną falę Covid-19.

Tánaiste Leo Varadkar powiedział jednak, że rząd ma nadzieję, że będzie w stanie poradzić sobie  bez żadnych nowych ograniczeń.

Maski nadal obowiązują  w szpitalach i placówkach opieki zdrowotnej.  Jednak coraz mniej ludzi nosi je w środkach transportu publicznego lub w zatłoczonych miejscach.

 

Obecnie w szpitalu przebywa 474 pacjentów z Covid-19, z których 13 przebywa na OIOM-ie. Jednak tylko 40% osób przebywających w szpitalu jest tam z powodu Covid-19.

Nawet niewielka liczba przypadków Covid-19 w szpitalach ma efekt domina ze względu na kontrolę infekcji, a szpitale nadal muszą obsługiwać oddzielne ścieżki dla pacjentów z Covid i innych.

Codzienna liczba przypadków Covid-19 rośnie. Ostatnie opublikowane dane dzienne wykazały 539 pozytywnych testów PCR i 859 samodzielnie zgłoszonych testów antygenowo pozytywnych.

Jednak testy PCR HSE są znacznie ograniczone, więc uzyskanie prawdziwego obrazu skali infekcji w społeczności może być trudne.

HSE nie testuje metodą PCR osób poniżej 55 roku życia z objawami Covid-19.

Ponadto nie testuje osób w wieku 55 lat lub starszych, jeśli są w pełni zaszczepieni, nawet jeśli mają objawy.

Pomimo tego ograniczenia wskaźnik dodatniości PCR powoli rósł w ciągu ostatnich dwóch tygodni do 15% dzisiaj.

Wydaje się, że głównym podejściem rządu będzie zachęcanie do dalszego przyjmowania szczepionek.

Możliwe, że jeśli nastąpi znaczny wzrost przypadków, wrócą  wymagania dotyczące noszenia masek. Nie podjęto jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie.

Nie tylko Irlandia odnotowuje wzrost ilości przypadków Covid-19. Ostatnie dane pokazują, że w Anglii choruje jedna osoba na 50, a w Irlandii Północnej  jedna na 40.

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły