fbpx
2.2 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Co z danymi pacjentów po ataku hakerskim na HSE?

 Osoby, których dane skradziono podczas zeszłorocznego cyber ataku na system ochrony zdrowia, nie zostały jeszcze poinformowane.

HSE stał się celem poważnego ataku oprogramowania ransomware w maju 2021 r., który spowodował powszechne zakłócenia i spowodował nielegalny dostęp do informacji przechowywanych w systemach komputerowych HSE i ich skopiowanie.

System HSE oświadczył, że gardaí przekazali mu szczegóły tych informacji w grudniu 2021 r.

HSE dokonuje przeglądu danych, do których uzyskano nielegalnie dostęp i które zostały skopiowane, aby umożliwić nam powiadamianie osób zgodnie z wymaganiami i jest w trakcie weryfikacji tożsamości odpowiednich osób w celu ich powiadomienia” – ogłosił HSE w oświadczeniu dla RTÉ News.

Zabiera to dużo czasu ze względu na ilość danych, których to dotyczy, oraz konieczność zapewnienia, że powiadamiamy właściwe osoby.

Proces ten jest bardzo zaawansowany i przewidujemy, że będziemy w stanie jak najszybciej powiadomić odpowiednie osoby, których te dane dotyczą”.

HSE poinformował, że tam, gdzie istnieje obowiązek powiadamiania osób na podstawie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO), odpowiednie osoby zostaną powiadomione bezpośrednio przez HSE.

HSE twierdzi, że monitoruje Internet, w tym ciemną sieć, od czasu ataku cybernetycznego i nie widzi żadnych dowodów na to, że nielegalnie dostępne i kopiowane dane zostały opublikowane online lub wykorzystywane do celów przestępczych innych niż niewielka ilość danych, o których mowa w artykule Financial Times z maja 2021 r.

HSE podejmuje wszelkie niezbędne kroki, aby zminimalizować wpływ tego naruszenia danych i chronić dane osobowe osób przed wszelkimi potencjalnymi przyszłymi nieautoryzowanymi działaniami” – oświadczył HSE.

HSE uzyskał orzeczenie Sądu Najwyższego w dniu 20 maja 2021 r. ograniczające wszelkie udostępnianie, przetwarzanie, sprzedaż lub publikowanie skradzionych danych, i nakaz ten pozostaje w mocy.

Nasi eksperci ds. cyberbezpieczeństwa nadal monitorują internet i ciemną sieć pod kątem nielegalnie dostępnych informacji” – oświadczył HSE.

Szukają jakichkolwiek oznak tego, że zostały opublikowane lub wykorzystane, a my podejmiemy natychmiastowe działania, jeśli zobaczą na to jakiekolwiek dowody”.

ŹródłoRTE

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły