fbpx
11.1 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

280 tysięcy osób musi zapłacić podatek od PUP

Prawie 300 000 pracowników będzie musiało zapłacić do €2500 zaległego podatku od stycznia 2023, ponieważ otrzymywali PUP i inne płatności Covidowe podczas pandemii – napisał Irish Mirror.

Pracujący w ciągu ostatnich 2 tygodni otrzymali listy lub powiadomienia ze strony Urzedu Skarbowego w tej sprawie.

Okazuje się, że prawie 280 000 osób nie skontaktowało się jeszcze z Urzędem Skarbowym w celu ustalenia planu spłaty należnego podatku.

Jeśli tego nie zrobią, spotkają się z automatyczną obniżką ulgi podatkowej od pensji w nowym roku 2023.

Niestety wielu pracujących nie wie, jak korzystać z systemu Revenue ROS (Revenue Online Service) i zwracają się o pomoc do księgowych.

 

Księgowa z jednej z firm księgowych wskazała, że ​​zwrot podatku jest całkowicie niesprawiedliwy, ponieważ uderza w samych pracowników, którzy utrzymywali kraj podczas pandemii – podaje Irish Mirror.

Powiedziała: „Te programy wsparcia zostały wdrożone bez informowania pracowników o możliwych konsekwencjach.”

Ci, którzy otrzymywali płatności z programów PUP lub TWSS podczas lockdownu, mają możliwość spłaty podatku dochodowego w ciągu czterech lat – ale musieliby złożyć zeznanie podatkowe, aby to rozliczyć.

Urząd Skarbowy potwierdził, że liczba osób, które nei skontaktowały się z nimi, zbliża się do 300 tys. w związku z płatnościami PUP i Tymczasowego Programu Subsydiowania Wypłat.

Inny księgowy dodał: „To bardzo niezwykłe, gdy pracownicy PAYE kontaktują się z księgowymi, gdyż zwykle o tej porze roku są to osoby samozatrudnione.

„Nie obwiniaj o nic Urzędu Skarbowego, to wina rządu za wdrożenie źle przemyślanych planów, które karzą teraz tych samych pracowników, którzy utrzymywali kraj w czasie Covid.”

„Moją radą dla pracowników PAYE, którzy martwią się o swoje zobowiązania podatkowe, jest udanie się do Citizen Information i poproszenie o pomoc”.

Infolinia dostępna jest pod numerem 0818 07 4000.

ŹródłoIrish Mirror

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły