fbpx
11.1 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

Utrzymanie zdrowej prostaty zależy od poziomu aktywności seksualnej

Naukowcy badający raka prostaty doszli do wniosku, że jednym ze sposobów na utrzymanie zdrowej prostaty jest wysoki poziom aktywności seksualnej.

Badanie wykazało, ile wytrysków mężczyźni powinni mieć każdego miesiąca, aby zminimalizować raka prostaty.

Naukowcy podkreślili, jednak że istotniejsze niż czynniki zapobiegawcze, są te które zwiekszają ryzyko zachorowania. Twierdzą, że czynniki, które mogą prowadzić do raka prostaty, to otyłość, tytoń i przetworzona żywność o wysokiej zawartości tłuszczu.

W skrócie

Badanie opublikowane w European Urology Journal przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda wykazało, że angażowanie się w zwiększony poziom aktywności seksualnej, zarówno z partnerką, jak i solo, może pomóc w zmniejszeniu ryzyka zachorowania na raka prostaty.

Badacze przyjrzeli się zwyczajom seksualnym 32 000 mężczyzn, stwierdzając, że ci, którzy mają tendencję do częstszego wytrysku, mieli zmniejszone szanse zachorowania na guzy prostaty.

Ogólnie ustalono, że liczba wytrysków w ciągu miesiąca u mężczyzny powinna wynieść 21.

Stwierdzono, że mężczyźni, którzy mieli wytrysk co najmniej 21 razy w ciągu miesiąca, mieli o 33% mniejsze ryzyko zachorowania na raka prostaty niż ci, którzy nie mieli tak częstych wytrysków.

Chociaż naukowcom nie udało się ustalić, dlaczego tak jest. Postawiono zatem tezę, że może to być spowodowane wypłukiwaniem toksyn z systemu.

Odkrycie

Autor badania stwierdza: „Odkryliśmy, że mężczyźni zgłaszający wyższą częstotliwość ejakulacji w wieku dorosłym mieli mniejsze prawdopodobieństwo późniejszego zdiagnozowania raka prostaty.

To duże prospektywne badanie dostarcza najsilniejszych do tej pory dowodów na korzystną rolę wytrysku w zapobieganiu rakowi prostaty”.

 

Fakty i Liczby

Statystyki pokazują, że ponad 32 500 mężczyzn w Irlandii żyje z rakiem prostaty. Rak jądra jest najczęstszym nowotworem wśród młodych mężczyzn. Jedakże prawie połowa (48%) wszystkich mężczyzn w wieku 18-24 lat nigdy nie była lub rzadko była badana pod kątem objawów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Ogólnie rzecz biorąc, 47 procent mężczyzn nie wie, jak samodzielnie zbadać swoje jądra. Natomiast prawie czterech na dziesięciu mężczyzn w wieku 18-34 lat nie wie, jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie.

 

 

ŹródłoIrish Mirror

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły