fbpx
12.5 C
Dún Laoghaire
sobota, 1 października, 2022

Ponad tydzień mieszkali ze zmarłym

Funkcjonariusze Gardaí w Dublinie rozpoczęli śledztwo w sprawie morderstwa. Do makabrycznych zdarzeń doszło w mieszkaniu w północnej części miasta.

Mężczyzna padł ofiarą gwałtownej napaści i doznał poważnych obrażeń głowy.

Nieruchomość jest własnością Rady Miasta Dublina i jest zarządzana przez Peter McVerry Trust. Organizacja zajmuje się osobami w ciężkiej sytuacji mieszkaniowej. Jej przedstawiciel potwierdził, że otrzymywał skargi od sąsiadów. Nie był jednak świadomy, że mieszkanie działało jako „jaskinia narkotykowa”.

Dyrektor generalny fundacji, Pat Doyle, powiedział, że organizacja charytatywna jest „zasmucona utratą młodego życia”.

Szokujące odkrycie

Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione przez funkcjonariuszy Gardaí. Zostali oni wezwani do mieszkania w Kevin Barry House wczoraj o 18:30.

Przedstawiciel Gardaí powiedział, że ciało znaleziono na ziemi w pobliżu łóżka. Zgon natomiast nastąpił ponad tydzień wcześniej.

W tym samym czasie w mieszkaniu mieszkali i spali ludzie.

Państwowy Patolog odwiedził miejsce zdarzenia i przeprowadził wstępne badania. Nastepnie Ciało ofiary zostało zabrane na sekcję.

Mieszkanie i otaczający je teren został zapieczętowany jako miejsce zbrodni.

Oświadczenie Peter McVerry Trust

Peter McVerry Trust wydał oświadczenie potwierdzające, że zarządza nieruchomością dla Rady Miasta Dublina w ramach programu Housing First. Program ma na celu przyjęcie najbardziej bezbronnych osób, które mają długą historię na ulicy.

Ofiarą nie jest najemca ani użytkownik usług. Jest to jednak osoba rozpoznawalna w organizacji.

Przedstawiciel Trust powiedział, że najem „zaczął się załamywać w ostatnich miesiącach” a najemca już nie mieszka w nieruchomości. Powiedział, że inni, którzy nie byli zainteresowani mieszkaniem ani jego utrzymaniem, uzyskali do niego dostęp.

Organizacja nie była świadoma, że nieruchomość była wykorzystywana jako „kryjówka narkotyków”, chociaż tak twierdzili sąsiedzi.

ŹródłoRte.ie
error: Content is protected !!