fbpx
9.8 C
Dún Laoghaire
środa, 1 lutego, 2023

Nie wszyscy zgadzają się na zwiększenie płatności socjalnych

Nieco ponad połowa ludzi uważa, że ​​płatności z tytułu opieki społecznej nie powinny być znacząco zwiększane w ramach budżetu 2023.

W najnowszym badaniu nastrojów podatników Taxback.com zapytano 1500 osób o ich postawy przed nadchodzącym budżetem.

Badanie wykazało, że 51 procent uważa, że świadczenia z opieki społecznej nie powinny rosnąć wraz z inflacją. Natomiast pozostałe 49 procent powiedziało, że opowiedziałoby się za takimi zmianami.

Prawie dziewięć na dziesięć osób stwierdziło, że rząd powinien obniżyć podatki od benzyny, oleju napędowego, oleju opałowego lub gazu do ogrzewania domów. Z tego 45 procent stwierdziło, że obniżki te powinny dotyczyć szczególnie paliw drogowych.

Ponad 90 procent stwierdziło, że należy podjąć działania w celu zmniejszenia kosztów opieki nad dziećmi. 37 procent stwierdziło, że powinno to nastąpić poprzez pełne odliczanie opłat za opiekę nad dziećmi.

„Większość gospodarstw domowych w Irlandii bez wątpienia odczuwa na tym etapie ciężar”, powiedział kierownik ds. podatków konsumenckich w Taxback.com Marian Ryan.

„I chociaż kierowanie zasobów do najbardziej potrzebujących jest absolutnie niezbędne, istnieją również tysiące gospodarstw domowych w„środku ”. One prawdopodobnie też mają problemy, ale nie korzystają z wielu zasiłków i pomocy socjalnej”.

Środki finansowe, mające na celu złagodzenie pogłębiającego się wpływu rosnących kosztów życia w Irlandii są oczywiście na szczycie listy życzeń prawie wszystkich w tym roku.

Pomoc w kosztach ogrzewania, paliwa i opieki nad dziećmi są bardzo ważne dla ludzi. Jak zawsze powstaje dylemat, komu udzielić tego wsparcia finansowego i gdzie znaleźć pieniądze na to.

„To dwie z wielu zagadek, z jakimi borykają się ludzie przed ogłoszeniem budżetu 2023” – dodała Ryan.