fbpx
12.5 C
Dún Laoghaire
sobota, 1 października, 2022

Naprawiono awarię systemów Aer Lingus

Aer Lingus oświadczył, że awaria systemów, która spowodowała anulowanie 51 lotów na lotnisku w Dublinie, została rozwiązana.

Linia lotnicza poinformowała, że wszystkie zaplanowane loty mają odbywać sie normalnie: „Klienci powinni przybyć na lotnisko o zwykłej porze zaplanowanego lotu”.

W oświadczeniu firma powiedziała: „Przerwa w łączności została przywrócona i podejmujemy kroki, aby przywrócić wszystkie nasze systemy do trybu online”.

 „Ponieważ systemy zostały już przywrócone, kontaktujemy się bezpośrednio z klientami, aby jak najefektywniej ich ponownie obsłużyć.”

Udostępniliśmy dodatkowych agentów obsługi klienta, aby poradzić sobie z dużą liczbą połączeń – prosimy o wyrozumiałość, ponieważ staramy się obsługiwać wszystkie zapytania klientów”.

Aer Lingus oświadczył, że obsługuje wszystkie swoje usługi transatlantyckie z Dublina. Wszystko dziala „chociaż z opóźnieniami i zmniejszoną liczbą pasażerów”.

Jednak później ukazało sie nowa informacja, że „niestety”  odwołać dzisiejszy wieczorny lot z Dublina do Bostonu i podróż powrotną. „Powodem miał być efekt domina wcześniejszych opóźnień”.

Linie lotnicze  oświadczyły, że jej usługi transatlantyckie z Shannon działają dzisiaj normalnie. Aer Lingus Regional (obsługiwany przez Emerald Airlines) również planuje dziś obsługiwać pozostałe połączenia, choć z opóźnieniami.

Zakłócenia

Każdy klient dotknięty dzisiejszymi zakłóceniami będzie mógł ubiegać się o zwrot pieniędzy lub zmienić bezpłatnie plany podróży za pośrednictwem Aerlingus.com, naszych centrów telefonicznych i naszych kanałów w postaci mediów społecznościowych” – podała linia lotnicza.

Operator lotniska w Dublinie  powiedział, że zatrudnia dodatkowych pracowników w Terminalu 2 na lotnisku w Dublinie, aby „ułatwić podróż pasażerom linii Aer Lingus odlatujących dziś wieczorem i jutro, ponieważ linia lotnicza wznawia loty po wcześniejszym problemie ze swoim wewnętrznym systemem informatycznym”.

Pomimo tego, że powiedziano im, że systemy są dziś przywracane, niektórzy pasażerowie skarżyli się, że nie mogą odprawić się online lub zmienić rezerwacji niektórych odwołanych lotów. 

Wśród pasażerów na lotnisku w Dublinie pojawiła się frustracja i desperacja, gdy pojawiły się informac  o kolejnych odwołanych połączeniach.

ŹródłoRte.ie
error: Content is protected !!