fbpx
2.9 C
Dún Laoghaire
niedziela, 5 lutego, 2023

Matka oskarżona o zamordowanie dwójki małych dzieci

Matka oskarżona o zamordowanie swoich dzieci, Mikeya i Thelmy Dennany, podaje Irish Independent.

Opis zdarzenia

Przypadkowy przechodzień natknął się na samochód, który stał w płomieniach w Lackan, miasteczku na wiejskiej drodze łączącej wsie Multyfarnham i Coole. Do zdarzenia doszło około godziny 16, 9 września.

Matka czwórki dzieci i jej syn, dwuletni chłopczyk Mikey zostali wyciągnięci z samochodu. Później służby ratunkowe znalazły szczątki piecioletniej Thelmy.

Mikey został przewieziony karetką do szpitala regionalnego Midlands w Mullingar, ale tam został uznany za zmarłego.

Lynn Egar (48 lat), matka dzieci również doznała obrażeń. Została ona przetransportowana samolotem do szpitala w Dublinie, gdzie przebywała ponad półtora tygodnia.

Ciała dwojga dzieci zostały zwrócone rodzinie po tym, jak funkcjonariusze Gardai zakończyli formalny proces identyfikacji.

Na nabożeństwie pogrzebowym dzieci, 15 września w katedrze św. Mela, pojawiły się setki żałobników. Dzieci zostały pochowane na cmentarzu Cullyfad w Longford.

Rozprawa

Detektywi z posterunku Mullingar, w trakcie śledztwa aresztowali matkę.

Lynn Egar została zatrzymana na podstawie sekcji czwartej ustawy o sądownictwie karnym, która pozwala Gardaí na zatrzymanie osoby na przesłuchanie przez 24 godziny. Po tym czasie musi zostać wydany akt oskarżenia. Jeżeli aktu nie ma, osoba musi zosać zwolniona z aresztu.

Obecnie kobieta jest oskarżona o zabójstwo Thelmy i Michaela Dennany.

Lynn Egar otrzymuje bezpłatną pomoc prawną. Została ona przyznana po tym, jak zespołowi dochodzeniowemu przedstawiono oświadczenia o stanie majątkowym oskarżonej.

Sędzia Owens zapytał Coffeya, czy cokolwiek innego jest wymagane w nakazie aresztowania, ale prawnik odpowiedział, że „nic więcej”. Adwokat rownież otrzymał pozwolenie na rozmowę ze swoją klientką po rozprawie.

Egar nie odniosła się do postępowania i po pięciominutowej rozprawie została zatrzymana w areszcie. Stawi się w Athlone District Court za pośrednictwem łącza wideo w dniu 28 września.

Kobieta została przeniesiona do Dochas Centre, jednostki kobiecej w więzieniu Mountjoy w Dublinie.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły