fbpx
2.9 C
Dún Laoghaire
niedziela, 5 lutego, 2023

Dlaczego Cork jest najlepszy w Irlandii?

Cork i Dublin są świetnymi pretendentami do najlepszego miasta w Irlandii. Oba miasta są dynamicznymi ośrodkami kultury, mają głęboko zakorzenioną historię, oszałamiającą scenerię i fantastycznych mieszkańców.

Ludzie często pytają, które miasto jest lepsze.

Oto pięć powodów, dla których Cork może być lepszy niż Dublin!

Atmosfera miasta uniwersyteckiego

Z populacją liczącą zaledwie 123 000 osób, Cork ma imponującą liczbę 25 000 studentów. Istnieją dwie główne uczelnie wyższe, University College Cork i Munster Technological University. W Cork znajduje się również wiele instytucji edukacyjnych i szkół wyższych. Dzięki temu studenci stanowią 20% całkowitej populacji. Efektem tego jest fantastyczna, atmosfera, bardzo wzmacniająca społeczną scenerię miasta.

Jedzenie

Choć jedzenie w Dublinie jest boskie, to bez wątpienia w Corku jest jeszcze lepsze. Cork jest domem dla irlandzkiego znaku towarowego Ballymaloe, tu mieści się English Market i wiele współczesnych i kreatywnych kawiarni i restauracji. W Ballymaloe znajduje się szkoła gotowania Dariny Allen, gospodarstwo ekologiczne i ogrody. Jest to miejsce powstania najbardziej lubianego irlandzkiego sosu, Ballymaloe Relish. English Market jest oszałamiającym i unikalnym XVIII-wiecznym targiem handlowym w Cork. W pełni zadaszony bazar jest jednym z najważniejszych zabytków w mieście. Jest on znany na całym świecie ze swojej oferty i atmosfery. Warto przejść się po nim i zatracić się w zapachach i dźwiękach prawdziwego, angielskiego rynku. English Market działa od 1788 roku.

Najlepszy Stout!

W Dublinie zazwyczaj można dostać dobrego Guinnessa tylko w lokalnym pubie i wszyscy myślą, że Guinness jest królem stoutów. Corku może natomiast zaskoczyć smakiem dwóch stoutów Murphy’ego i Beamisha (często uważanego za najlepszy wybór dla hipstera). W Dublinie niestety nie zbyt wielkiego wyboru – tylko Gusiness i Gusiness. W Corku natomiast jest więcej opcji.

Muzyka na żywo

Muzyka na żywo jest ważną częścią irlandzkiej kultury. Jest to jedna z rzeczy, które określają Irlandię od pokoleń. W Corku nie musicie daleko szukać, aby natknąć się na „jam session”, często są to improwizowane wydarzenia trwające w pubach do późna. ​​Cork ma poważną przewagę na scenie muzycznej, bo to tu muzyka na żywo jest często uznawana za najlepszą w Irlandii. Wystarczy tylko wspomnieć o, odbywającym się w październiku, Cork Jazz Festival. Jeśli naprawdę zależy Ci na prawdziwym doświadczeniu irlandzkiej muzyki, po prostu wybierz jakiś pub, a na pewno trafisz na muzykę na żywo.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły