fbpx
12.5 C
Dún Laoghaire
sobota, 1 października, 2022

Antyspołeczne zachowania w Irish Rail

W pierwszej połowie roku zgłoszono ponad 760 zachowań antyspołecznych w Irish Rail.

Obejmowały one wiele doniesień o bójkach, brudzeniu, molestowaniu seksualnym, lubieżnych zachowaniach i atakach nienawiści. Wiele  tych doniesień dotyczyło narkotyków lub alkoholu.

Nowe dane ujawniły, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku w krajowej sieci kolejowej miało miejsce ponad 760 incydentów związanych z zachowaniami antyspołecznymi.

Prawie połowa z 763 incydentów miała miejsce w usługach DART. Pozostałe miały miejsce na trasach międzymiastowych Irish Rail.

Barry Kenny, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Irish Rail, powiedział, że firma współpracuje zarówno z Gardai jak i własnym prywatnym personelem ochroniarskim. Celem jest zapewnienie bezpiecznego środowiska podróżowania i pracy.

Dodał: „Zachowania antyspołeczne to kwestia na którą nie jesteśmy odporni. Zjachęca nas jednak to, że od połowy 2021 r. trend w incydentach przestępczych zaczął się zmniejszać z roku na rok. To dowód na to, że wprowadzane przez nas środki zaczynają przynosić efekty”.

Zachowania antyspołeczne w liczbach

82 incydenty zostały zgłoszone w ciągu pierwszych trzech tygodni lipca. Zwiększyło to średnią liczbę skarg dotyczących zachowań antyspołecznych każdego miesiąca do 125. Jest to bardzo wysoka liczba zwłaszcza, że Irish Rail wydał w zeszłym roku 5,7 miliona euro na bezpieczeństwo.

Ponad 50 incydentów od początku roku dotyczyło bijatyk. W tym jeden, który został opisany jako „związany z odurzeniem”.

29 stycznia zgłoszono, że mężczyzna nęka kobiety i wykazuje „agresywne zachowanie” na stacji Mallow w Cork.

Te same oskarżenia postawiono 8 czerwca w stosunku do mężczyzny na pokładzie pociągu z Tralee do Mallow. Cztery dni później w tym samym pociągu zgłoszono incydent dotyczący „agresywnego molestowania seksualnego”. Podobna skarga na tej trasie pojawiła się 29 czerwca.

 

ŹródłoIrish Mirror
error: Content is protected !!