fbpx
19.1 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Rekordowy wzrost czasu oczekiwania na przyjęcie na oddział ratunkowy

Prawie 25 000 osób czekało dłużej niż 24 godziny na oddziale ratunkowym w pierwszych pięciu miesiącach tego roku.

Nowe dane pokazują, że  8204 z nich było w wieku powyżej 75 lat. Stanowi to znaczny wzrost w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Od stycznia do maja ubiegłego roku 8865 osób czekało dłużej niż 24 godziny na przyjęcie do szpitala przez oddział ratunkowy.

W oświadczeniu dyrektor ds. Służby zdrowia powiedział, że w 2022 r. nastąpił „wzrost frekwencji na oddziałach ratunkowych przy znacznym wzroście liczby pacjentów w wieku 75 lat i starszych, często wymagających przyjęcia do szpitala w celu dalszego leczenia”.

Dane zostały przekazane rzecznikowi Sinn Féin ds. zdrowia, Davidowi Cullinane’owi, za pośrednictwem pisemnych pytań parlamentarnych.

Przemawiając w RTÉ’s News at One, dyrektor operacyjny Damien McCallion powiedział, że szpitale koncentrują się na skróceniu czasu oczekiwania. Jednocześnie HSE przygotowuje się na bardzo trudną zimę, planując „wszystkie możliwe scenariusze”.

Powiedział też, że trwają prace nad zwiększeniem ilości szpitalnych łóżek. W tym 190 łóżek na oddziale ratunkowym, 24 łóżek intensywnej opieki i 200 łóżek opieki środowiskowej.”

„Na pewno nie chcemy sytuacji, w której ludzie muszą tak długo oczekiwać” – dodał.

Zastępca dyrektora Cullinane powiedział, że dane odzwierciedlają  sytuację jaka ma miejsce na oddziałach ratunkowych z powodu braku opieki środowiskowej i godzin lekarskich.

Dyrektor generalny szpitala w Waterford powiedział również, że czynniki te przyczyniły się do niezwykłego wzrostu ilości pacjentów.

W swoim oświadczeniu przedstawiciel HSE powiedział, że „Minister Zdrowia poprosił o trzyletni plan kompleksowego rozwiązania wielu czynników i zmniejszenia znacznych opóźnień w dostępie do opieki w nagłych wypadkach”.

David Cullinane zaznaczył, że każdy plan musi być w pełni finansowany, aby zapewnić jego skuteczność.

Dziś rano Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych poinformowała, że ​​446 przyjętych pacjentów czeka na łóżko szpitalne. W tym 375 osób czeka na oddziałach ratunkowych.

Szpitalem o najdłuższym czasie oczekiwania jest Cork University Hospital. Na łóżko oczekiwało tam 64 przyjętych pacjentów, 57 w University Hospital Galway i 50 w Sligo University Hospital.

 

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!