fbpx
19.1 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Rekordowy miesiąc dla linii lotniczych Ryanair

Ryanair przewiózł w lipcu prawie 17 milionów pasażerów, co jest najwyższą w historii liczbą w ciągu jednego miesiąca.

Irlandzki przewoźnik poinformował, że w lipcu leciało z nim 16,8 mln osób, czyli o 13,5 proc. więcej niż w tym samym miesiącu w 2019 roku.

Dane Ryanaira pokazują, że w zeszłym miesiącu sprzedał 96 procent miejsc w swoich samolotach. Jest to suma nieco poniżej 97 procent zajętych miejsc odnotowanych w miesiącach letnich w 2019 roku.

Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanair Holdings, potwierdził w zeszłym tygodniu, że grupa ma nadzieję przewieźć 165 milionów pasażerów w bieżącym roku finansowym, który kończy się 31 marca.

Ostrzegł jednak, że będzie to zależało od nowej fali Covid lub możliwej eskalacji wojny na Ukrainie.

Linia lotnicza twierdzi, że ograniczenia nałożone ponownie po fali Omicrona spowolniły sprzedaż w grudniu, styczniu i lutym. Natomiast rosyjska inwazja na Ukrainę dotknęła rezerwacje w marcu i w okolicach Wielkanocy.

O’Leary zauważył również, że „współczynniki obciążenia”, czyli odsetek sprzedanych miejsc, wracały do ​​poziomu sprzed Covid. Wtedy utrzymywały się stale powyżej 90 procent. Współczynniki obciążenia pozostały niższe niż normalnie w zeszłym roku. Natomiast w tym roku zaczęło się ożywienie w transporcie lotniczym.

Linie lotnicze oferują tego lata o 15 procent więcej miejsc w swoich samolotach niż w 2019 r. Zimą mogą jednak obniżyć tę liczbę o około 10 procent.

Zaledwie 9,3 miliona osób latało liniami Ryanair w lipcu zeszłego roku. Wtedy UE oficjalnie uruchomiła ponowne otwarcie ruchu turystycznego w oparciu o cyfrowy certyfikat Covid. Linie lotnicze sprzedały w tamtym czasie 80 procent swoich miejsc.

Rok 2019 traktuje się jako ostatni jako ostatni normalny rok dla podróży, ponieważ ograniczenia pandemiczne albo uziemiły, albo ograniczyły latanie w 2020 i 2021 roku.

Wiele linii lotniczych ogranicza przepustowość w obliczu wysokich kosztów paliwa i problemow na europejskich lotniskach.

O’Leary zasugerował w zeszłym tygodniu, że te trendy mogą spowodować ogólny wzrost cen biletów w nadchodzących miesiącach.

Ryanair uniknął większości skutków niedoborów siły roboczej na lotniskach i wśród firm zajmujących się obsługą naziemną. Niestety strajki tego lata i zakłócenia kontroli ruchu lotniczego uderzyły w punktualność.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!