fbpx
19.1 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Po pięciu wiekach starożytny las otwiera się dla publiczności

W ramach projektu wartego 5,2 miliona funtów fundacja Woodland Trust przywróciła ścieżki spacerowe w lasach, które od XVI wieku nie były dostępne publicznie. Obecnie zbiera fundusze na zakup kolejnych 46 hektarów.

Obecnie można spacerować po trzech trasach. Sa to żwirowe ścieżki o różnych nachyleniach i długościach. Zostały one nazwane Bluebell Walk, Woodland Loop i Whitewater Trail.

Park Morne znajduje się w pobliżu Kilkeel w Co Down na skraju gór Mourne.

Organizacja charytatywna twierdzi, że park jest domem dla niezwykle rzadkich drzew. Jest to teren zamieszkany przez dzikie zwierzęta, takie jak wiewiórki, wydry i kuny.

Pierwotny zakup Morne Park został częściowo sfinansowany przez Departament Rolnictwa, Środowiska i Spraw Wiejskich Stormont oraz Fundację Garfielda Westona.

Ian McCurley, dyrektor Woodland Trust Northern Ireland, powiedział, że park jest jednym z „najważniejszych obszarów naturalnego piękna w całej Irlandii Północnej”. W rezultacie to 73 hektary „cennego, starożytnego lasu, tak niezwykle rzadkiego do znalezienia”.

„Chcemy otworzyć Morne Park, aby publiczność mogła cieszyć się nim w całej okazałości. Dlatego w pierwszej fazie prac stworzyliśmy trzy szlaki spacerowe” – powiedział.

„W dzisiejszych czasach, kiedy ludzie domagają się większej ilości zieleni, dostęp do natury nigdy nie był ważniejszy. Dlatego też, potrzebujemy pomocy w zdobyciu dodatkowych 46 ha. Chcemy dokończyć odbudowę tego cennego starożytnego krajobrazu”

„Możliwość ochrony lasów na taką skalę krajobrazową oznacza więcej dla natury, więcej dla ludzi i więcej dla zmian klimatycznych”.

Organizacja charytatywna Woodland Trust ma nadzieję, że Park Morne stanie się popularną atrakcją turystyczną. W zeszłym roku organizacja kupiła 156 hektarów z 212 hektarów

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!