fbpx
19.1 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Lonely Planet ostrzega turystów chętnych zwiedzać Irlandię

Według raportu Tourism Ireland, w internecie odnotowuje się stały wzrost negatywnych opinii od turystów odwiedzających Irlandię.

Po tym jak organizacja Tourism Ireland wyraziła zaniepokojenie, na Lonely Planet pojawił się artykuł o kosztach wizyty w Irlandii.

Jednocześnie monitoring stron internetowych wykazał wzrost ilości  skarg w mediach społecznościowych od turystów odwiedzających Irlandię. Przy czym 55 z 68 negatywnych opinii zgłoszonych w ciągu jednego tygodnia dotyczyło rosnących kosztów.  42% wszystkich skarg dotyczyło w szczególności wynajmu samochodu.

Organizację Tourism Ireland zaniepokoił  szczególnie  artykułu z „biblii” podróżniczej Lonely Planet,  który ostrzegał turystów przed „rosnącymi kosztami hotelów” i tym, jak wynajem samochodu może „znacznie obniżyć budżet”.

W reakcji na tę publikację, opublikowano raport specjalny dla poszczególnych krajów na temat rosnących kosztów w turystyce, w Irlandii.

W raporcie tym  stwierdzono, że partnerzy handlowi we Francji są szczególnie zaniepokojeni „ciągłymi problemami z cenami i dostępnością”.

„Podwyżki cen w restauracjach również zostały oznaczone jako niepokojące”

„Ponadto niektórzy organizatorzy wycieczek zgłaszali, że kluczowe atrakcje nie przyjmują już rezerwacji grupowych”.

W Belgii i Holandii touroperatorzy zgłaszali problemy z odwołanymi pokojami hotelowymi z powodu ich realokacji dla uchodźców z Ukrainy.

Inni operatorzy jednak stwierdzili, że rezerwacje grupowe radzą sobie „bardzo dobrze”  i że do tej pory byli w stanie znaleźć alternatywne zakwaterowanie.

Odzew z Niemiec był również „nadal bardzo pozytywny” z dużym zainteresowaniem wakacjami w Irlandii. W rezultacie tamtejsza branża turystyczna nie była w stanie zaspokoić popytu na lipiec i sierpień.

W raporcie specjalnym czytamy:

„Organizatorzy wycieczek informują, że dodatkowe koszty często ponoszą sami, ponieważ część wycieczek była rezerwowana z wyprzedzeniem (gdy stawki były niższe). Jednak największym wyzwaniem jest wynajem samochodów, tak pod względem kosztów, jak i dostępności.”

W Hiszpanii koszty były „gorącym tematem”. Obawy koncentrowały się jednak głównie na ich własnej branży turystycznej, a nie na tym, co działo się gdzie indziej.

Z USA pojawiły się opinie na temat podaży noclegów i wynajmu samochodów.

Odnotowano również głośne relacje o kolejkach i problemach z bagażem, które dotykały lotnisko w Dublinie.

W Wielkiej Brytanii informacje o rosnących kosztach ograniczało się głównie do gazety dla irlandzkiej diaspory. Natomiast krajowe media bardziej skupiały się na „strajkach kolejowych”.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, raport stwierdził, że ceny wynajmu auta były problemem w wielu krajach i nadal są szeroko komentowane w mediach.

W nocie informacyjnej Tourism Ireland powiedział, że raport  – który został opublikowany w ramach FOI – jest jednym z cotygodniowych serii przygotowywanych przez ich wewnętrzny zespół ds. strategii i analiz.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!