fbpx
14.2 C
Dún Laoghaire
niedziela, 28 maja, 2023

Irlandzki Lidl znosi obowiązkowy wiek emerytalny

Lidl Ireland zniósł  obowiązkową klauzulę dotyczącą wieku emerytalnego dla obecnych i nowych pracowników.

Oznacza to, że firma zapewni wszystkim pracownikom możliwość kontynuowania pracy po 65 roku życia.

Sprzedawca powiedział, że jego decyzja pozwoli firmie przyciągnąć więcej „dojrzałych” i „doświadczonych w życiu” talentów. Zaoferuje także większą elastyczność obecnym pracownikom.

Wskazał również, że ci, którzy zdecydują się kontynuować pracę, mogą zdecydować się na przedłużenie swojego planu emerytalnego.

„Jako jedn z największych pracodawców w kraju zdajemy sobie sprawę z szerokiego grona  grup wiekowych, które pracują w Lidlu. Chcemy wspierać tych, którzy chcieliby zdecydować się na dalszą współpracę z nami” – powiedziała Maeve McCleane, Chief People Officer w Lidl Irlandia i Irlandia Północna.

„W Lidl jesteśmy naprawdę dumni, że nadal wprowadzamy aktualizacje polityki ukierunkowane na ludzi. Takie, które uwzględniają potrzeby naszych pracowników. Takie, ktore nieustannie ewoluują, gdy przechodzą oni przez różne etapy życia. W rezultacie natomiast odblokowują kulturę, w której wszyscy czują się doceniani.”

Przemawiając w Morning Ireland, pani McCleane powiedziała, że ​​Lidl Ireland ma zróżnicowaną grupę wiekową wśród 6500 pracowników na całej wyspie.

„W tej chwili prawdopodobnie ta decyzja dotyczy około 50 pracowników ” – powiedziała.

„Ale trend jest taki, że ludzie zostają z nami na dłużej. Z biegiem lat zatem, stanie się to coraz ważniejsze dla większej liczby naszych pracowników” – dodała.

Pani McCleane przyznała, że ​​rekrutacja pracowników w handlu detalicznym i wielu innych branżach staje się wyzwaniem. Powiedziała, że ​​ma nadzieję, że ta zmiana polityki będzie pomocna.

„To zdecydowanie daje nam możliwość rekrutacji z bardziej zróżnicowanej puli talentów oraz rekrutacji tych, którzy mają dojrzałość i doświadczenie życiowe – a to sprawi, że nasza organizacja będzie bogatsza” – dodała.

Decyzja Lidla jest następstwem niedawnej zapowiedzi rządu, że w państwowym systemie emerytalnym zostaną wprowadzone istotne zmiany.

Zmiany te pozwolą pracownikom na większą elastyczność w kwestii przejścia na emeryturę i zachęcą do dalszej pracy do 70 roku życia.

Pracownicy Lidla

Carl O’Connor, Asystent Klienta Lidla w Lidl Youghal, rozpoczął pracę w Lidlu w 2000 roku, kiedy firma rozpoczęła działalność  w Irlandii. Z firmą związany od 22 lat.

„Cieszę się, że mogę planować znacznie dłużej w przyszłość. Całe życie pracowałem, jestem sprawny i zdrowy i chcę kontynuować to tak długo, jak mogę” – powiedział.

Bernadette Gilligan jest asystentką klienta  w Lidl Ennis.

Z firmą związana jest od prawie 20 lat.

„W kwietniu przyszłego roku skończę 65 lat i jestem bardzo zadowolona, ​​że ​​Lidl ogłosił te zmiany” – powiedziała.

„Nie każdy chce przejść na emeryturę w wieku 65 lat, a jeśli jesteś w dobrym zdrowiu, kontynuacja pracy sprawi, że twój umysł będzie działał.

„Myślę, że to ważne, abyśmy mieli wybór, aby kontynuować pracę i to wspaniałe, że otrzymujemy tę opcję” – dodała.

Oprócz ogłoszenia tej zmiany polityki, Lidl przeprowadzi szereg warsztatów, które pomogą przygotować pracowników do przejścia na emeryturę.

Zostaną one przeprowadzone wspólnie z Radą Emerytalną Irlandii i LaterLife.

„Przeprowadzone kursy i warsztaty oferują pracownikom Lidla holistyczne podejście do planowania emerytury, zachęcając pracowników do poważnego myślenia o wszystkich aspektach przejścia na emeryturę” – powiedziała firma.

 

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły