fbpx
19.1 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Wielu kierowców ma problem z umówieniem się na NCT

Problemy z rekrutacją personelu, spadek sprzedaży nowych samochodów i opóźnienia spowodowane pandemią to główne przyczyny opóźnień w przeglądach  NCT. W niektórych ośrodkach  czeka się nawet sześć miesięcy na wolny termin przeglądu.

W ciągu ostatnich dwóch lat, pomimo regularnych kampanii rekrutacyjnych, National Car Testing Service (NCTS) „ma coraz większe trudności z rekrutacją odpowiednio wykwalifikowanych mechaników, aby sprostać zapotrzebowaniu”.

Rzecznik Gardy dodał, że funkcjonariusze są  „świadomi opóźnień”. Zapewnił, że jeśli kierujący pojazdem bez ważnego certyfikatu NCT zostanie zatrzymany  i może dostarczyć dowód zaplanowanej daty testu, Garda „uwzględni ten dowód”.

Gdy próbuje się dokonać rezerwacji Na stronie  NCTS, okazuje się , że najwcześniejszy termin na który można umówić online w ośrodkach takich jak Blarney w Cork, jest pod koniec grudnia. Pierwszy dostępny termin  w Youghal i Macroom to styczeń.

Lepiej jest w Charleville, które miało kilka miejsc w sierpniu,  w Skibbereen są wolne terminy w połowie października. Najwcześniejsza rezerwacja online na Little Island to koniec grudnia.

W Kerry najwcześniejszy dostępny termin  rezerwacji online w Caherciveen to koniec listopada, w Tralee  początek listopada, a  w Killarney  grudzień.

Klienci mogą być zdezorientowani gdy wielokrotnie odświeżają stronę internetową,  ponieważ w nadchodzących tygodniach z minuty na minutę otwierają się pojedyncze terminy dla różnych centrów, w tym tych, które obecnie mają długi czas oczekiwania, zanim wkrótce znikną ponownie.

Wskazuje to na wysoki popyt i częste anulacje.

Według RSA  „Wolne terminy na testy NCT ​​są stale udostępniane we wszystkich ośrodkach. Wiele terminów staje się również dostępnych poprzez anulowanie lub zmianę terminu spotkań.

„Jeśli klient potrzebuje przegladu wcześniej niż te dostępne online, powinien skontaktować się bezpośrednio z NCTS pod numerem (01) 4135992 , lub wpisać się  na listę priorytetową online.”

Zdecydowana większość klientów z listy priorytetowej umawia się na wizytę w preferowanym przez siebie ośrodku testowym w ciągu czterech do pięciu tygodni. „Klienci nie mogą znaleźć wszystkich tych informacji na stronie”

Ogólny średni czas realizacji rezerwacji na NCT w zeszłym tygodniu wyniósł nieco ponad 23 dni.

 

NCTS wciąż nadrabia zaległości powstałe w wyniku opóźnień w testach w 2020 i 2021 r., spowodowanych pandemią Covid-19. Jej wpływ na  przemysł motoryzacyjny w odniesieniu do dostępności nowych samochodów, doprowadził do wzrostu liczby starszych pojazdów  wymagających NCT”

Przedstawiciel Gardaí w rozmowie z Irish Examinerem przyznała, że funkcjonariusze są świadomi problemu. „Gdy zostanie zatrzymany kierowca prowadzący pojazd bez ważnego zaświadczenia NCT i kierowca nie może udowodnić daty ponownego badania, kierowca może zostać oskarżony o brak ważnego zaświadczenia NCT i grozi mu zajęcie pojazdu.”

„Gdy kierowca pojazdu bez ważnego certyfikatu NCT,  jest w stanie przedstawić dowód rezerwacji testu, Garda weźmie ten dowód pod uwagę” – powiedział.

Rzecznik organu przedstawicielskiego Insurance Ireland powiedział, że jego członkowie będą „pragmatyczni i wyrozumiali w swoim podejściu” do obecnych opóźnień w NCTS.

„Ubezpieczenie będzie nadal zapewniane w przypadku, gdy klienci, nie z własnej winy, nie będą mogli uzyskać NCT z powodu zaległości w ośrodkach testowych. Ubezpieczenia komunikacyjne i przepisy ruchu drogowego wymagają, aby kierowcy utrzymywali swoje pojazdy w stanie zdatnym do użytkowania przez cały czas i tak jest nadal.

„W obecnych okolicznościach, pod warunkiem, że kierowcy dołożą wszelkich starań, aby umówić się na wizytę w normalny sposób, towarzystwa ubezpieczeniowe uznają, że bieżący problem nie jest winą klienta”.

 

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!