fbpx
19.1 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Szpitale będą musiały zatrudnić 15 500 nowych pracowników

Według nowego raportu ESRI, w ciągu 13 lat publiczne szpitale Irlandii mogą potrzebować nawet o 15 500 więcej personelu.

W raporcie na tematn siły roboczej stwierdzono, że zapotrzebowanie na pracowników wszystkich kategorii znacznie wzrośnie do 2035 r.

Jest to spowodowane dużym przewidywanym wzrostem w starszych grupach wiekowych.

Stwierdzono, że konieczne będą szczególnie duże podwyżki dla pracowników służby zdrowia i opieki społecznej, zwłaszcza terapeutów zajęciowych oraz logopedów.

Potrzebny będzie również dodatkowy personel, aby pomóc w skróceniu list oczekujących.

Raport określa zapotrzebowanie na  personel na poziomie od 12 418 do 15 491. Sugeruje też, że może być potrzeba do 3236 więcej personelu medycznego, do 8868 więcej personelu pielęgniarskiego i położniczego oraz do 3277 dodatkowych asystentów opieki zdrowotnej.

Raport określa także zapotrzebowanie na do 166 więcej dietetyków, 214 terapeutów zajęciowych, 494 fizjoterapeutów, 118 logopedów i 148 pracowników socjalnych.

ESRI powiedział, że planowanie siły roboczej będzie kluczem do realizacji reform Sláintecare.

Ostrzegł jednak, że zwiększenie  podaży siły roboczej do zalecanych poziomów będzie wyzwaniem dla decydentów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę trudności z rekrutacją i utrzymywaniem  zsobów personelu na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Krajowa dyrektor ds. zasobów ludzkich w HSE, Ann Marie Hoey, powiedziała, że ​​HSE nadal „rekrutuje znaczną liczbę pracowników”.

W rozmowie z RTÉ News at One pani Hoey powiedziała: „Opublikowany dzisiaj raport pozwala nam teraz zaplanować zatrudnienie, a także prognozy finansowe, które będą potrzebne każdego roku, a także potrzeby infrastrukturalne.  HSE uzgadnia krajowy plan usług z naszym departamentem rządowym, Departamentem Zdrowia. Niniejsze sprawozdanie informuje o funduszach, których będziemy potrzebować w przyszłym roku i latach następnych, aby sprostać wymaganiom”.

Powiedziała również, że prognozy dotyczące liczby potrzebnych pracowników dadzą sektorowi edukacyjnemu wskazówkę, ile miejsc w college’ach będzie potrzebnych do przeszkolenia wystarczającej liczby pracowników służby zdrowia.

 

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!