fbpx
19.1 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Rozwój sił obronnych w Irlandii

Taoiseach Micheál Martin powiedział, że rozwój sobronnych jest niezbędny, ale ostrzegł, że realizacja „ambitnych” planów reform zajmie trochę czasu.

Micheál Martin przemawiał podczas oficjalnego ogłoszenia planu działania sobronnych w koszarach McKee Barracks w Dublinie. Plan jest oparty na raporcie Komisji Sił Obronnych.

Wydatki na sy obronne wzrosną z 1,1 mld euro do co najmniej 1,5 mld euro do 2028 roku.

Według premiera, inwestycja pozwoli na zwiększenie zdolności radarowych, zatrudnienie 2000 dodatkowych pracowników oraz na modernizację floty morskiej.

Taoiseach powiedział, że konieczne jest oferowanie atrakcyjnych i elastycznych warunków zatrudnienia pracownikom sobronnych. Takie działania zostaną podjęte w celu rekrutacji największych talentów.

Martin zaznaczył, że bardzo ważne jest zapewnienie bezpiecznego i produktywnego środowiska pracy dla całego personelu.

Rząd uważa, że inwestycja ta wzmocni siły obronne. Wszystko po to, aby w nadchodzących latach „kwitły”.  Realizacja tego „ambitnego programu” zajmie jednak trochę czasu.

Stanowisko ministra obrony

Minister obrony Simon Coveney powiedział, że modernizacja rozpocznie „nową erę” dla szbrojnych. Dodatkowo jest to największa taka inwestycja w historii państwa. Niestety wprowadzenie zmian zajmie lata, a nie miesiące.  

Minister Coveney powiedział, że celem jest stworzenie nowoczesnego miejsca pracy dla pracowników szbrojnych. Powstanie miejsce, w którym „niedopuszczalne zachowania będą eliminowane”.

Zostaną utworzone dwa nowe stanowiska cywilne. Stanowisko szefa transformacji i stanowisko szefa strategicznego działu kadr.

Szef Sztabu Sił Obronnych, generał porucznik Seán Clancy, powiedział, że inwestycja ta pozwoli wojsku przekształcić się w silniejszą organizację. W rezultacie pozwoli to lepiej stawić czoła zagrożeniom stojącym przed państwem.

 

Generał porucznik Clancy zapewnił rząd, że siły obronne są gotowe i chętne do rozpoczęcia szeregu zmian.

Rażące anomalie” w planie szbrojnych

 

Sekretarz Generalny Reprezentacyjnego Stowarzyszenia Oficerów (RACO) powiedział, że wzrost wydatków sobronnych do 1,5 mld euro rocznie do 2028 r. jest pozytywny. Wykonano wiele pracy nad tym planem, ale członkowie RACO widzą bardzo niewiele o tym planie.

Conor King powiedział, że każda inwestycja w obronę  „to dobra, pozytywna zmiana. A zatem nie mam ochoty krytykować tego planu” – powiedział.

Wykonano piekielnie dużo pracy i myślę, że należy pochwalić Komisję, a także Departament Obrony i wyższe kierownictwo wojskowe w tworzeniu tego, o czym wczoraj poinformowano nas”.

Wywiad

Przemawiając w Morning Ireland RTÉ, pan King powiedział, że członkowie RACO widzą dla siebie bardzo niewiele w tym planie, co jest „dość rozczarowujące”, mimo że przedłożyli Komisji kompleksowe propozycje.

Pan King powiedział, że w planie istnieją „rażące anomalie”. Zgodnie z planem stawka dodatku za służbę wojskową jest niższa dla oficerów niż dla personelu szeregowego.

Powiedział, że każdy oficer „chce jak najlepiej dla żołnierzy pod swoim dowództwem” i nie ma mowy, by nie przyjął podwyżek dla najsłabiej opłacanych.

Ale dla naszych członków, którzy również walczą nie jest to pocieszajace. Oficerowie nie mają ochrony wynikającej z dyrektywy o czasie pracy. W rezultacie nie mają nadgodzin. Państwo wypisało dla nich czek in blanco dla czasu ich i ich rodzin. W obecnych zmianach nie ma nic dla nas” – powiedział.

Więc jest to dla mnie główna troska jako sekretarza generalnego”.

King powiedział, że RACO od lat podnosi te kwestie z ministrem i Departamentem Obrony oraz wyższymi dowódcami wojskowymi, ale niestety bez skutku.

Powiedział, że RACO będzie nadal podkreślać różnice w niektórych przydziałach w odniesieniu do linii służby wojskowej. A także w odniesieniu do dodatków dla wyspecjalizowanych instruktorów.

Powiedział, że obecnie porucznik, który jest odpowiedzialny za instruktora w instytucji szkoleniowej, jest opłacany mniej niż tenże instruktor, którego nadzoruje i którym zarządza.

Czegoś podobnego nie ma nigdzie indziej w służbie publicznej ani nawet w służbie cywilnej” – powiedział King.

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!