fbpx
16 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Procesy karne w Dublinie opóźnione z powodu wzrostu liczby przypadków Covid-19

 

Co najmniej trzy sądy z sądów karnych nie mogły orzekać, ponieważ strony zaangażowane w sprawy musiały się izolować.

Ciągły wzrost zakażeń Covid-19 wpływa na poważne sprawy karne, a wiele sądów w Dublinie nie obraduje w ostatnich tygodniach.

 

Proces o morderstwo prowadzony w Specjalnym Sądzie Karnym został opóźniony  z powodu, nieobecności jednego z zasiadających sędziów, który musiał izolować się z powodu wirusa.

W poniedziałek skazanie za brutalną napaść domową w Dublin Circuit Criminal Court nie odbyło się z powodu choroby sędziego. Ten sam sędzia prowadzi również proces trzech mężczyzn oskarżonych o nieprzyzwoitą napaść.

Nie mogło się odbyć również  przesłuchanie skazanego gwałciciela za odrębny przypadkowy napad uliczny na kobietę w 2011 roku, ponieważ strony w sprawie się izolują.

 

W oświadczeniu wydanym dziś po południu rzecznik Służby Sądowej powiedział: „Wiele rozpraw, które miały się odbyć dzisiaj w Dublinie, zostało odroczone, ponieważ wiele osób zaangażowanych w te sprawy było niedostępnych z powodu Covid-19

Służba sądownicza nadal reaguje na Covid-19 zgodnie z naszym programem zarządzania bezpieczeństwem Covid-19, poradami dotyczącymi zdrowia publicznego i rządu. Wszystko po to by sądy pozostały otwarte i bezpieczne”.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!