fbpx
16 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Nowa ustawa pozwoli rządowi wprowadzić obowiązek noszenia masek

Gabinet zatwierdzi nowe przepisy, które pozwolą rządowi wprowadzić obowiązek noszenia masek w określonych warunkach, podaje Irish Independent.

Nowa ustawa jest opisywana jako zapobiegawcza. Jak do tej pory nie ma zamierzenia zmiany obecnie obowiazujących przepisów dotyczących zakrycia twarzy.

Jest to jednak pierwszy znaczący ruch w odpowiedzi rządu na Covid od kilku miesięcy. Ma on miejsce ze względu na rosnące liczby przypadków i hospitalizacji.

Gabinet zostanie poinformowany, że obciążenie szpitali spowodowane wirusem znacznie wzrosło w ostatnich tygodniach.

„Wyższe źródła rządowe” stwierdziły jednak, że „nie jest to uzasadnienie dla zdrowia publicznego” do powrotu masek. Nie ma przewidywań na zmiany ustawodawstwa w najbliższym czasie.

„Jest to czysto zapobiegawcze i informuje ludzi, że nadal monitorujemy sytuację i jesteśmy gotowi do podjęcia działań” – powiedziało źródło.

Gabinet zostanie poinformowany, że minister zdrowia Stephen Donnelly przygotował awaryjny projekt ustawy o zdrowiu publicznym Covid-19.

Projekt ustawy został przygotowany z Kancelarią Prokuratora Generalnego.

Minister opracowuje również projekt szerszej, awaryjnej ustawy Covid-19. Zgodził się ja opracować na posiedzeniu Podkomisji Gabinetu ds. Covid w lutym.

Obciążenie oddziałów intensywnej opieki szpitalnej znacznie wzrosło w ostatnich tygodniach. W  dniu 28 maja na oddziale znajdowało sie 167 pacjentów natomiast 27 czerwca było 767.

Ministrowie zostaną również poinformowani, że liczba nowych chorych w szpitalu również wzrosła. 74 procent pacjentób hospitalizowanych z powodu Covid to osoby w wieku 65 lat i starszych.

Według danych HSE 45 procent hospitalizowanych otrzymało szczepienie przypominające, 21 procent ukończyło podstawowy cykl szczepień, a 35 procent nie ukończyło podstawowego cyklu szczepień.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!