fbpx
19.1 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Airbnb wprowadza znaczące zmiany

Airbnb ogłosiło dziś, że wprowadzi na stałe zakaz imprez w domach udostepnionych na  platformie. Decyzja zwiazana jest z odnotowaniem gwałtownego spadku liczby doniesień o nieautoryzowanych zgromadzeniach od czasu wprowadzenia zakazu w sierpniu 2020 r.

Firma z siedzibą w San Francisco wprowadziła zakaz i go przedłużyła, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji Covid-19.

Teraz zakaz wyprawiania imprez w wynajmowanych domach ma pozostać zakaz na stałe.

Firma ogłosiła, że ​​od czasu wdrożenia polityki odnotowała 44% roczny spadek liczby raportów zwiazanego z imprezowaniem.

„Jest to problem, w którym nie wiem, czy powiedziałbym, że jest meta” – powiedział Ben Breit, rzecznik firmy, dodając, że Airbnb będzie nadal pracować nad rozwiązaniem tego problemu.

Dodatkowe zmiany

Firma poinformowała, że ​​usunie również limit 16 osób. Umożliwi tym samym rezerwację większych domów wystawionych na platformie do pełnego obłożenia.

Airbnb zaktualizował również swoje zasady dotyczące pandemii, usuwając filtr wyszukiwania „przyjazny dla wydarzeń”. Na platformie w zakładce zasady domowe nie ma też już filtra „dozwolone imprezy i wydarzenia”.

W 2021 roku ponad 6600 gości, jak i niektórzy gospodarze zostało zawieszenych za próbę złamania zakazu organizowania imprez, podała firma.

W maju 2022 r. firma odnotowała wzrost przychodów o 70% w porównaniu z poprzednim rokiem. W pierwszym kwartale przynosząc 1,5 miliarda dolarów przychodu.

Firma przewidywała również, że przychody będą wyższe od szacunków rynkowych za drugi kwartał roku. Spodziewany wynik to 2,03 miliarda do 2,13 miliarda dolarów.

ŹródłoRTE.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!