fbpx
11.1 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

Departament Zdrowia zaprzestanie publikowania codziennych przypadków Covid-19

Po ponad dwóch latach  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że nie będzie już codziennie publikować danych.

Departament powiedział, że informacje będą regularnie aktualizowane na portalu internetowym Covid-19.

„Departament, HSE, HPSC i NVRL, nadzorowane przez głównego lekarza, nadal monitorują wszystkie informacje związane z epidemią Covid-19” – czytamy  w  ostatnim codziennym oświadczeniu departamentu.

Jego monitorowanie obejmuje informacje o numerach przypadków, lokalnych epidemiach, a także pojawianiu się i wykrywaniu wszelkich nowych wariantów w Irlandii i za granicą.

„Regularne aktualizacje są przekazywane Ministrowi Zdrowia. Te aktualizacje są dostępne tutaj.”

Pierwszy przypadek Covid-19 w Irlandii został potwierdzony przez Departament Zdrowia 28 lutego 2020 r.

Od początku marca 2020 r. codziennie wykrywane są nowe przypadki.

Liczby przypadków zamieszczano na rządowym portalu internetowym, a Ministerstwo Zdrowia wydawało codzienne komunikaty dla mediów.

W pierwszym roku pandemii te komunikaty zawierały liczbę nowych zarejestrowanych zgonów Covid-19, a także podział przypadków według hrabstwa, płci i wieku.

Zgłaszanie zgonów  przerwano po cyberataku na HSE w maju 2021 r.   Następnie usunięto  szczegółowe dane demograficzne.

W styczniu tego roku codzienne aktualizacje nie były już wydawane w weekendy, a przypadki zgłaszano w każdy poniedziałek.

W swoim ostatnim oświadczeniu Departament Zdrowia poinformował:

„W związku ze zbliżającym się majowym długim weekendem, ważne jest, abyśmy wszyscy nadal postępowali zgodnie z zaleceniami zdrowia publicznego. Tak, aby bezpiecznie nawiązywać kontakty towarzyskie i nadal skupiać się na ochronie osób najbardziej narażonych na poważne skutki Covid-19, a także nas samych”.

Każdy, kto ma objawy, powinien izolować się do 48 godzin po znacznym lub całkowitym ustąpieniu objawów, a każdy, u którego zdiagnozowano Covid-19, powinien izolować się samodzielnie przez siedem dni od daty wystąpienia objawów lub, od daty pierwszego dodatniego testu.

„Zaleca się noszenie masek w transporcie publicznym i placówkach służby zdrowia. Zaleca się również noszenie masek w oparciu o indywidualną ocenę ryzyka, szczególnie w przypadku wysokiej częstości występowania choroby. Każdy, kto chce nosić maskę, nie powinien być do tego zniechęcany.”

 

ŹródłoTheJournal.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły