fbpx
2.9 C
Dún Laoghaire
niedziela, 5 lutego, 2023

Co jeśli Twój formularz Spisu Ludności nadal nie został odebrany?

Osoby od których nie odebrano jeszcze formularza Spisu Powszechnego, powinny odesłać go do Głównego Urzędu Statystycznego – Central Statistics Office(CSO).

CSO radzi  osobom, których formularz nie został jeszcze odebrany, aby „wysłały go bez zwłoki”.

Zwrot formularzy  pocztą jest bezpłatny.

Formularze spisu należy odesłać na adres:

Central Statistics Office

PO Box 2021
Freepost 4726
Swords
Co Dublin
K67 D2X4

 

Gdy wszystkie dwa miliony formularzy wrócą  do Centrali Spisu Ludności w Swords, zostaną one zeskanowane, a dane przeanalizowane przed opublikowaniem jako anonimowe statystyki.

W wydanym  oświadczeniu CSO  czytamy: „Te statystyki są niezbędne do planowania usług publicznych, takich jak drogi, szkoły, szpitale i mieszkania. Oczekuje się, że wstępne dane dotyczące populacji ze Spisu Powszechnego 2022 zostaną opublikowane w połowie lata.”

„Oprócz opracowania wyników Spisu Powszechnego 2022, CSO szykuje się  teraz  do kolejnego spisu, który odbędzie się w 2027 r. Trwają prace nad zapewnieniem opcji odpowiedzi online, która będzie częściowo finansowana przez Unię Europejską.”

Eileen Murphy, szefowa administracji spisu ludności, dodała: „Do tej pory widzieliśmy ogromne poparcie społeczne dla spisu i zachęcamy każdego, kto nadal ma swój formularz, do odesłania go tak szybko, jak to możliwe.”

„Zgodnie z prawem każdy, kto był  w kraju w noc Spisu Powszechnego, musi być odnotowany na formularzu. Dlatego bardzo ważne jest, aby wypełnione formularze zostały nam  zwrócone. Jeśli  ktoś  potrzebuje dodatkowej pomocy, prosimy o skontaktowanie się  z nami.”

W przypadku zgubienia lub zniszczenia formularza, zaleca się kontakt z CSO  online lub pod numerem telefonu 0818 2022 04.

 

ŹródłoTheJournal.ie

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły