fbpx
12.5 C
Dún Laoghaire
sobota, 1 października, 2022

Taoiseach uważa, że Rosjanie powinni „przemyśleć” plany zorganizowania wiecu w Dublinie

„Rosjanie w Irlandii powinni przemyśleć swoje plany organizacji wieców z okazji Dnia Zwycięstwa”, powiedział dziś Micheál Martin, po tym jak zapytano go, co myśli o planach zorganizowania wieców 9 maja.

Jak podaje Irish Examiner,  wiec ma się odbyć w Dublinie. Zorganizują go:  Rada Rosyjskich Rodaków Irlandii i organizacja o nazwie Immortal Regiment of Ireland.

Organizatorzy zapowiadają, że wiec z okazji zakończenia wojny z Niemcami będzie pokojowy. Zapewniają też, że uczestników poproszono, aby nie używali symbolu „Z”, który widnieje na  rosyjskich czołgach  i innych pojazdach wojskowych podczas toczącej się wojny z Ukrainą.

Micheál Martin powiedział: „Myślę, że trzeba wziąć pod uwagę to co się dzieje na Ukrainie. Jest to  zbrodnią przeciwko ludzkości. Wszystkie nasze umysły powinny być skoncentrowane na tej zbrodni przeciwko ludzkości, która ma miejsce na Ukrainie. Nie może być co do tego dwuznaczności ani ambiwalencji. I na tym powinna być teraz skupiona cała nasza  energia”.

Jego komentarz pojawił się po spotkaniu z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. Premier zatrzymał się na krótko na lotnisku Shannon, w drodze do Waszyngtonu .

Obaj mężczyźni dyskutowali o „przerażających masakrach” i ciągłych atakach na ludność cywilną i miasta.

Taoiseach powiedział: „Bardzo wyraźnie widać, że strategia reżimu Putina polega nie tylko na zabijaniu ludzi. Powoduje również ogromne międzynarodowe niestabilności wokół  energii i żywności”. Najlepszym przykładem  jest fakt, że największe silosy zbożowe na Ukrainie „wszystkie zostały zrównane z ziemią”.

error: Content is protected !!