fbpx
15.3 C
Dún Laoghaire
niedziela, 24 września, 2023

Jest porozumienie z kontrolerami lotów

Toczące się od kilku tygodni negocjacje kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z przedstawicielami kontrolerów ruchu lotniczego zakończyły się porozumieniem podała Polska Agencja Prasowa.

 

– To nie koniec wojny, lecz rozejm. Poszliśmy na daleko idące ustępstwa – przekazał reprezentant kontrolerów lotu, Andrzej Fenrych podczas oficjalnego podpisania porozumienia.

– Od jutra pracujemy dalej. Wypracowaliśmy względny spokój na dwa miesiące i 10 dni, do 10 lipca – przekazał przedstawiciel kontrolerów w Sejmie.

 

– Udało się nam dojść do porozumienia. Przy czym musimy sobie zdawać sprawę, że to nie jest koniec wojny to, jest rozejm – powiedział podczas posiedzenia sejmowej podkomisji ds. lotnictwa wiceprzewodniczący ZZ KRL Andrzej Fenrych.

Jak dodał: w imię dalszej dobrej współpracy, ponieważ PAŻP zobowiązała się do rozpoczęcia audytu i restrukturyzacji, (…) aby nie paraliżować ruchu lotniczego w Polsce, by Polacy mogli korzystać swobodnie z podróży lotniczych, by firmy lotnicze, które ucierpiały w pandemii, miały szansę normalnie rozwijać swój biznes w rozpoczynającym się sezonie letnim, poszliśmy na daleko idące ustępstwa i udało się nam porozumieć.

Zawarcie porozumienia z kontrolerami ruchu lotniczego w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pozwoliło uniknąć najgorszego scenariusza dla polskiej przestrzeni powietrznej – ograniczenia liczby lotów – wynika z czwartkowej wypowiedzi ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Jak zaznaczył Adamczyk, rozporządzenie Rady Ministrów, które ograniczało ilość lotów w polskiej przestrzeni powietrznej od 1 maja, w przypadku gdyby do porozumienia nie doszło, zostanie zmienione.

 

– Przygotowane są wszystkie stosowne dokumenty. (…) Mam nadzieję, że w dniu jutrzejszym skutki tego rozporządzenia zostaną wycofane” – podkreślił Adamczyk.

Negocjacje kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) toczyły się od kilku tygodni. Dotyczyły m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania.

 

Gdyby nie doszło do porozumienia, to od 1 maja ruch lotniczy nad Polską miał zostać ograniczony.

 

 

 

Podobne artykuły

[td_block_social_counter facebook="435965256939112" youtube="https://www.youtube.com/channel/UCEILEiJ8w3Hr0W2KZe9KifA/" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Social media" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" manual_count_twitter="36" twitter="s" manual_count_youtube="25" manual_count_facebook="20459"]
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły