fbpx
2.9 C
Dún Laoghaire
niedziela, 5 lutego, 2023

Doktor Tony Holohan radzi rządowi

Siedmiodniowy okres izolacji dla pozytywnych przypadków Covid ma zostać poddany przeglądowi. Natomiast dr Tony Holohan uważa, że ​​osiągnęliśmy szczyt obecnej fali, podaje Irish Mirror.

W trakcie spotkania podkomisji Gabinetu ds. Zdrowia, a naczelny lekarz poinformował ministrów, że nie przewiduje zmian w zaleceniach dotyczących noszenia masek.

W spotkaniu wzięli udział trzej przywódcy Koalicji, minister zdrowia Stephen Donnelly, ministrowie Paschal Donohoe i Michael McGrath.

Źródło Irish Mirror podało, że dr Holohan powiedział, że wydaje się, że jesteśmy teraz u szczytu obecnego wzrostu Covid. Zatem liczba przyjęć do szpitala powinna zacząć spadać.

Źródło powiedziało również, że Główny Lekarz Irlandii wskazał, że przyjęcia do szpitala z powodu Covid są „stosunkowo niskie”.

Na spotkaniu ustalono również, że w przyszłym tygodniu rząd chciałby usłyszeć porady dotyczące czwartej dawki szczepionki na Covid dla osób szczególnie narażonych. Gdyby rząd podjął taka decyzje, byłoby to głównie zarządzane dla lekarzy rodzinnych, podało źródło.

Doktor Holohan powiedzial ministrom, że 700 000 osób, które miały Omicron w czasie Bożego Narodzenia, powinno teraz otrzymać booster.

ŹródłoIrish Mirror

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły