fbpx
15.8 C
Dún Laoghaire
niedziela, 24 września, 2023

W obliczu kolejnej fali Omicrona, rozważane jest podanie czwartej dawki szczepionki

Tanaiste wykluczył przywrócenie ograniczeń Covid, mimo że Irlandia walczy z kolejną falą wirusa, podaje The Journal.

Leo Varadkar powiedział, że wzrost liczby przypadków Covid jest „powodem do niepokoju, a nie powodem do paniki”.

Obecnie w szpitalu z Covid przebywa około 1100 osób, a około 50 na OIOM-ie.

Varadkar powiedział, że około połowa pacjentów z Covid była już w szpitalu. Ich choroba natomiast została wykryta podczas rutynowych kontroli.

Varadkar skomentował obecną sytuację epidemiologiczną w dniu w którym kraj upamiętnił tych, którzy stracili życie przez Covid.

Wydarzenie upamiętniające ostatnie dwa lata nazwane jako Narodowy Dzień Pamięci i Ceremonia Refleksji, odbyło się w niedzielę 20 marca, w Ogrodzie Pamięci w północnym Dublinie.

Ceremonia oddała hołd tym, którzy zginęli podczas pandemii oraz tym, którzy zmagali się z wyzwaniami stawianymi przez chorobę.

Od marca 20200 roku w Irlandii z powodu Covid zmarło ponad 6600 osób.

„Kiedy obchodzimy dzisiaj tę okazję, na OIOM-ie z Covid przebywa około 50 osób a 1100 osób jest w szpitalu” – powiedział Varadkar.

„To oczywiście przypomina nam, że pandemia trwa. To powód do niepokoju, a nie do paniki.

Bardzo ściśle monitorujemy sytuację i naprawdę zachęcamy ludzi, którzy nie mieli szczepienia przypominającego, aby to zrobili. Wiemy, że odporność na wirusa słabnie.

„Rozważamy również, czy musimy zacząć dołączać czwartą dawkę do programu szczepień, szczególnie dla osób starszych i tych, którzy są medycznie podatni”.

Zapytany, czy rząd rozważa wprowadzenie dalszych ograniczeń, aby poradzić sobie z obecną falą, Varadkar powiedział:

„Nie sądzę, aby wymagało to ponownego nałożenia ograniczeń.”

„W tej chwili jest to zupełnie inna sytuacja. Około połowa osób przebywających w szpitalu z Covid i tak byłaby w szpitalu.”

Varadkar przyznał, że Europa widzi obecnie drugą falę wariantu Omicron.

„To jest kolejna fala, ale nie przewidujemy, że będzie wymagała ponownego nałożenia ograniczeń. Musimy upewnić się, że ludzie mają szczepienia i trzecie dawki”.

Organizacja ceremonii

Tanaiste podziękował tym, którzy byli zaangażowani w organizację niedzielnej ceremonii upamiętniającej tych, którzy zmarli na Covid.

W uroczystości wzięli udział ministrowie rządowi i opozycyjni TD. Wydarzenie obejmowało  refleksje kapelana szpitalnego i przedstawiciela osób pogrążonych w żałobie. W trakcie uroczystości odczytano wiersz, który powstał by oddać honor ofiarom pandemii.

O muzykę zadbała National Ambulance Service, Army No 1 Band, solistka Claudia Boyle, skrzypaczka Lynda O’Connor i wiolonczelista Gerald Peregrine, twórca Covid Care Concerts.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele tych, którzy stracili bliskich podczas pandemii. Zaproszenie otrzymali również Ci, którzy przez ostatnie dwa lata pracowali na pierwszej linii frontu we wszystkich służbach.

ŹródłoThe Journal

Podobne artykuły

[td_block_social_counter facebook="435965256939112" youtube="https://www.youtube.com/channel/UCEILEiJ8w3Hr0W2KZe9KifA/" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Social media" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" manual_count_twitter="36" twitter="s" manual_count_youtube="25" manual_count_facebook="20459"]
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły