fbpx
2.9 C
Dún Laoghaire
niedziela, 5 lutego, 2023

Plan na wakacje? Zobacz w którym kraju nie ma restrykcji wjazdowych

Liczba przypadków Covid-19 w Irlandii nadal rośnie. Przewidywany jest kolejny wzrost po dniach wolnych i przedluzonym weekendzie. Urzędnicy ds. zdrowia monitorują sytuację, ale nadla nie został uruchomiony kolejny alarm.

Chociaż liczby wzrastają, ograniczenia są łagodzone w całej UE i poza nią. Jednak w niektórych z bardziej popularnych wakacyjnych krajach nie da się uniknąć konieczności posiadania świadectwa szczepień.

Warto zatem znać restrykje w różnych krajach przy planowaniu letnich wakacji.

Wiele osób już zaczna rezerwować letni urlop 2022 r. na słonecznych wybrzeżach Hiszpanii, Portugalii, Francji i nie tylko.

Dla osób, które do tej pory nie zdecydowaly sie na przyjecie szczepionki przeciw Covid, wybór miejsca docelowego jest jendak nadal ograniczony.

Obecnie na całym świecie jest tylko dziewięć krajów, które witają pasażerów bez sprawdzania statusu szczepionkowego lub negatywnego wyniku testu.

Pasażerom przypomina się, aby przed odlotem obserwowali sytuację Covid w miejscu docelowym. Czesto bowiem zasady wjazdu ulegają zmianie zgodnie z nowymi skokami liczby zachorowań.

Słowenia

Ograniczenia wynikające z Covid-19 nie obowiązują już przy wjeździe do Słowenii dla pasażerów z Irlandii.

Oznacza to, że warunek RVT (wyzdrowiony/zaszczepiony/przebadany) nie musi już być pokazywany na granicy, a podróżni nie będą już poddawani kwarantannie w domu.

Pasażerowie wjeżdżający do Słowenii samolotem lub statkiem wycieczkowym powinni wypełnić formularz cyfrowej lokalizacji pasażera UE przed przybyciem do Słowenii.

Węgry

Obecnie nie obowiązują żadne ograniczenia dotyczące podróży na Węgry związane z Covid-19, niezależnie od obywatelstwa.

Pasażerowie powinni mieć świadomość, że ograniczenia mogą ulec zmianie w krótkim czasie a dodatkowe ograniczenia mogą zostać nałożone nawet podczas wizyty.

Rumunia

Zniesiono wymogi dotyczące podróży związane z Covid-19 dla pasażerów przybywających do Rumunii.

Obywatele Irlandii nie potrzebują wiz na wizytę w Rumunii. Jednak osoby, które zamierzają pozostać tam dłużej niż 90 dni, muszą zarejestrować się w rumuńskim Urzędzie Imigracyjnym.

Islandia

Każdy, kto rozważa podróż do Islandii, powinien sprawdzić najnowsze informacje od lokalnych władz dotyczące wymagań dotyczących pasażerów międzynarodowych przybywających do tego kraju.

Wszystkie środki zapobiegające Covid-19 na granicy islandzkiej zostały już wstrzymane, a na granicy nie obowiązują żadne środki zapobiegające Covid-19, niezależnie od tego, czy osoby są zaszczepione, czy nie.

Meksyk

Nie ma wymagań dotyczących szczepień ani testów na Covid-19 przy wjeździe do Meksyku.

Osoby przybywające do tego kraju będą musiały wypełnić ankietę zdrowotną po wylądowaniu.

Jeśli po przyjeździe pojawiają się objawy Covid-19, należy skontaktować się z Międzynarodowym Zespołem ds. Zdrowia.

Norwegia

Na granicy nie ma obecnie środków zapobiegawczych wobec Covid-19, niezależnie od tego, czy osoby są zaszczepione, czy nie. Trzeba natomiast sprawdzić wymogi wizowe, które się nie zmieniły.

Lokalne linie lotnicze mogą jednak nadal żądać dowodu szczepienia lub certyfikatu ozdrowieńca – zalecają posiadanie tych informacji.

W Norwegii nie obowiązują żadne ograniczenia związane z Covid-19.

Jordania

Odwiedzający Jordanię nie muszą już przedstawiać dowodu negatywnego wyniku testu PCR. Przed przyjazdem należy jedynie zarejestrować swoje dane na platformie Visit Jordan.

Jeśli jendak w trakcie pobytu w tym kraju otrzymasz wynik testu, będziesz zobowiązany do poddania się kwarantannie w miejscu zamieszkania przez okres 5 dni. Po tym 5-dniowym okresie nie ma konieczności wykonywania kolejnego testu PCR.

Nie jest wymagana izolacja osób, które są narażone na kontakt z potwierdzonym przypadekiem. Pasażerowie jednak muszą posiadać ważne ubezpieczenie zdrowotne na planowany pobyt w Jordanii.

Kostaryka

Dorośli, którzy nie są w pełni zaszczepieni, mogą odwiedzić Kostarykę bez okazywania testu. Ważne jest, aby posiadaly dowód ubezpieczenia podróżnego, które pokrywa koszty zakwaterowania i leczenia w przypadku zakażenia Covid-19.

Każdy, kto ukończył 18 lat, lub przybywa wraz z w pełni zaszczepionymi osobami dorosłymi, może wjechać na Kostarykę bez dodatkowego, obowiązkowego ubezpieczenia.

Salwador

Międzynarodowe lotnisko San Salvador jest otwarte dla regularnych lotów pasażerskich, otwarte są również granice lądowe z sąsiednimi krajami.

Rząd Salwadoru usunął wymagania dotyczące testów/szczepień na Covid-19 dotyczące wjazdu. Odwiedzającym zaleca się jednak zabranie ze sobą dowodu szczepienia. Może ono być wymagane w przypadku wstępu na niektóre wydarzenia lub miejsca w Salwadorze.

W Salwadorze obowiązują zasady i ograniczenia związane z COVID-19. W miejscach publicznych wymagane jest osłanianie twarzy.

ŹródłoIrish Mirror

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły