fbpx
2.2 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Obecna sytuacja w szpitalach to „przepis na katastrofę”

Wysoka liczba „pacjentów bez łóżka” i obecny poziom przypadków Covid-19 w szpitalach to „recepta na katastrofę”, ostrzega Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych. Łącznie 1042 pacjentów przebywa obecnie w szpitalu z Covid-19.

Na szpitalne łóżko w całej Irlandii oczekuje 544 osób. Łącznie 1042 pacjentów przebywa obecnie w szpitalu z Covid-19.

„Fakt, że mamy dzisiaj 544 pacjentów bez łóżek i ponad 1042 pacjentów w szpitalach z Covid-19, prawie dwa lata od dnia, w którym wirus po raz pierwszy dotarł do naszego kraju, jest receptą na katastrofę” – powiedział sekretarz generalny INMO, Phil Ní Sheaghdha. – „Jeśli nasze przeszłe doświadczenia czegoś nas nauczyły, będziemy obserwować wpływ tego na nasz system opieki zdrowotnej przez wiele nadchodzących tygodni.”

Dodał, że ​​„jeśli usługi inne niż nagłe muszą zostać ograniczone, aby umożliwić HSE i grupom szpitalnym zajęcie się niekontrolowanymi liczbami pacjentów i przypadkami Covid w systemie szpitalnym, należy to zrobić”.

„HSE ma obowiązek jako pracodawca i usługodawca podjąć niezbędne kroki w celu zwiększenia wydajności. Obecny stan naszego systemu opieki zdrowotnej jest niezwykle niepokojący” – powiedział.

„Nadszedł czas, aby minister wziął udział w grupie zadaniowej Departamentu Kryzysowego i poprosił HSE o wprowadzenie realistycznych krótkoterminowych środków”.

 

ŹródłoThe Journal

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły