fbpx
2.9 C
Dún Laoghaire
niedziela, 5 lutego, 2023

Dochodzenie w sprawie krajowego reagowania na pandemię Covid-19

Leo Varadkar zapewnil, że jeszcze w tym roku powinno rozpocząć się dochodzenie w sprawie krajowego reagowania na pandemię Covid-19, podaje The Journal.

Dodał również, że przewiduje, że członkowie rządu i wysokiej rangi pracownicy HSE zostaną wezwani na świadków w tej sprawie.

Jego komentarze jednak, są sprzeczne z wypowiedziami Taoiseacha Micheala Martina. Martin powiedział, że nie spodziewa się, że dyrektor generalny HSE Paul Reid czy dyrektor medyczny Tony Holohan zostaną wezwani na świadków.

Cel dochodzenia

„Myślę, że ważne jest, abyśmy wypracowali i ustalili, co zrobiliśmy dobrze, a co mogliśmy zrobić lepiej” – powiedział Varadkar.

„Nie powinniśmy zakładać, że to ostatnia pandemia, z którą przyjdzie nam się zmierzyć. Myślę, że to, co mówił Taoiseach, to to, że nie wyobrażał sobie, by było to śledztwo kontradyktoryjne. Nie bedzie to typ procesu w którym ludzie byliby oskarżani.”

„Nie tego chcemy. Ale jeśli chodzi o ludzi składających zeznania, należałoby przewidzieć, że osoby zaangażowane w reagowanie, w tym osoby zasiadające w rządzie, a także osoby na wyższych stanowiskach w HSE i Departamencie Zdrowia, zrobią to.”

„Nie chodzi o osądzanie ludzi. Chodzi o próbę ustalenia, co zostało zrobione dobrze, co można było zrobić lepiej”

W ten sposob jedynie można ustalić jak moglibyśmy być lepiej przygotowani na kolejną pandemię.

„Jedną rzeczą, o której musimy pamiętać, jest to, że wiele osób, które chciałyby wziąć udział w zdobywaniu dowodów, to również ludzie, którzy wciąż walczą z pandemią”.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły