fbpx
15.3 C
Dún Laoghaire
niedziela, 24 września, 2023

Jakie masz doświadczenia z lekarzem GP?

Trafiła do naszej redakcji prośba od osób badających doświadczenia Polaków w odniesieniu do opieki medycznej prowadzonej przez lekarzy pierwszego kontaktu.

Czytamy różne opinie pod naszymi postami na temat służby zdrowia w Irandii i często mało pochlebne więc teraz jest okazja, aby przelać swoje doświadczenia do tego dokumentu, który jak rozumiemy będzie stanowił podstawę do szkolenia lekarzy.

Kwestionariusz badania przygotowała  dr Catherine Clifford, która jest lekarzem rodzinnym (GP) w Irlandii.

Ankieta  jest anonimowa i jest po polsku i tak też należy odpowiadać.

Oto instrukcja poniżej, jaką nam przekazano z prośbą o dystrybucję.

Jeżeli pochodzisz z Polski i mieszkasz w Irlandii 6 miesięcy lub dłużej, prosimy uprzejmie o wypełnienie kwestionariusza, nawet jeżeli nigdy nie byłeś u lekarza w Irlandii.

Pytań jest dwadzieścia, a udzielenie odpowiedzi powinno zająć ok. 10 minut. Każde pytanie ma kilka opcji odpowiedzi do wyboru. Dodatkowe komentarze będą mile widziane i można je napisać na końcu (po angielsku lub po polsku).

Celem tych pytań jest zrozumienie Twoich doświadczeń związanych z opieką medyczną w Irlandii przez lekarza rodzinnego (GP), co Twoim zdaniem działa dobrze, a co może być trudne. Nie będzie pytań dotyczących Twoich schorzeń. Nie będzie też pytań umożliwiających identyfikację Twojej tożsamości.

Odpowiedzi zostaną wykorzystane w celu usprawnienia opieki medycznej lekarza rodzinnego dla osób, które przeprowadzają się z Polski do Irlandii. Informacje uzyskane podczas badania będą wykorzystywane w celach szkoleniowych, a wyniki zostaną opublikowane w czasopiśmie medycznym. Ponadto użyte zostaną do nagrania komunikatu wideo w języku polskim opisującego rolę lekarza rodzinnego w Irlandii.

Aby dowiedzieć się więcej na temat badania lub cofnąć zgodę na wykorzystanie Twoich danych, prosimy o kontakt z dr Catherine Clifford pod adresem email: gpmigrantresearch@gmail.com.

Ankieta otrzymała zatwierdzenie etyczne od Komisji ds. Badań i Etyki ICGP (Irlandzkiego Kolegium Lekarzy Ogólnych).

TUTAJ ANKIETA

 

 

Podobne artykuły

[td_block_social_counter facebook="435965256939112" youtube="https://www.youtube.com/channel/UCEILEiJ8w3Hr0W2KZe9KifA/" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Social media" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" manual_count_twitter="36" twitter="s" manual_count_youtube="25" manual_count_facebook="20459"]
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły